sok z kapusty

Sok z kapusty zawiera wysoką ilość soli, dlatego nie zaleca się picia więcej niż pół szklanki dziennie. Nie powinniśmy przekraczać też ilości picia do 2-3 razy w tygodniu. Jakie właściwości ma sok z kapusty? Czy jest zdrowy?

Co to jest sok z kiszonej kapusty?

Sok z kapusty powstaje jako płyn wytwarzany w procesie kiszenie kapusty.Jak on jakby wyciągiem z niej. W pewnej części pochodzi z dodanej wody, która była niezbędna w procesie kiszenia. Powstaje w wyniku fermentacji.

Nie wyciska się soku z samej kiszonej kapusty, ponieważ nie jest on wartościowy. W domowych warunkach ciężko będzie go uzyskać. Można kupić gotowy sok w butelkach.

Przeczytaj też: http://domosia.pl/czyszczenie-pralki-octem-jak-to-zrobic/

Działanie przeciwnowotworowe

Niektóre składniki w soku wykazują działania, które zapobiegają komórkom nowotworowym. Należą do nich np. witamina C i glukozynolany. Spożycie soli w dużej ilości uważa się za czynnik sprzyjający rozwojowi nowotworu. 

Interakcja z różnymi lekami

Z powodu wysokiej zawartości tyraminy, sok z kiszonej kapusty nie może być stosowany z różnymi lekami depresyjnymi. Dzieje się tak, ponieważ aminokwas ten blokuje działanie tych leków.

Reakcje alergiczne 

Sok z kiszonej kapusty zawiera bardzo dużą ilość histaminy. Jest to aminokwas, który powstaje w procesie fermentacji kapusty. Histamina odpowiada za dużą część reakcji alergicznych na produkty. Jej wysokie ilość u osób, które mają skłonności alergiczne może prowadzić do objawów takich jak np. biegunka, zaczerwienienie i swędzenie skóry czy silne migreny.

Właściwości

W internecie znajdziemy mnóstwo informacji o cudownych właściwościach i zastosowaniach soku z kiszonej kapusty, niestety większość z tych informacji nie jest prawdziwa. Produkt ten ma kilka zalet, ale nie powinien być spożywany zbyt często i w dużych ilościach.

Źródło: https://dysleksja.waw.pl/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ