Sprawdź kiedy należy zgłosić się na tomografię komputerową! Nie czekaj!

0
1606

Wielu pacjentów słysząc zawiłe i skomplikowane nazwy badań, już na samą myśl o nich rezygnuje z wykonywania diagnostyki. A to bardzo niedobrze. W przypadku, gdy lekarz zleca nam wykonanie badania np. tomografii komputerowej, nie należy zwlekać i zgłosić się do odpowiedniej placówki jak najszybciej. Szybka diagnostyka przeprowadzona za pomocą tomografii komputerowej pozwala na czas wykryć wiele niebezpiecznych schorzeń. Dzięki szybkiej diagnostyce lekarz ma możliwość prędzej wdrożyć niezbędne leczenie, w konsekwencji czego pacjent szybciej dojdzie do siebie. Dowiedz się więcej o tym czym jest badanie tomografii komputerowej i w jakich sytuacjach najczęściej zaleca się jego wykonanie. Tomografia komputerowa bez tajemnic – wszystko co musisz o niej wiedzieć! Sprawdź teraz!

Czym jest tomografia komputerowa?  

Tomografia komputerowa, w skrócie TK, to badanie wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie. Technologia stosowana w nowoczesnych aparatach pozwoliła na zmniejszenie ilości promieniowania do minimum. Pacjent kładzie się na platformie i wjeżdża do wnętrza tomografu. We wnętrzu aparatu wokół pacjenta porusza się lampa, która wytwarza promieniowanie rentgenowskie. Tak odbywa się właśnie tomografia komputerowa. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne, dlatego nie należy się go obawiać

Tomografia komputerowa pozwala przeanalizować wybrane struktury organizmu pod różnym kątem. Tomografia komputerowa jest najczęściej rekomendowana w przypadku diagnostyki urazów, diagnostyki onkologicznej oraz w nagłych przypadkach zagrożenia życia.

Jak przebiega tomografia komputerowa? 

Na badanie należy zgłosić się na czczo. W najlepszych pracowniach tomografii komputerowej np. w TOMMA Diagnostyka Obrazowa wykonuje się badanie różnych części ciała m. in.: tomografię głowy, brzucha, kręgosłupa, czy klatki piersiowej. Do przeprowadzenia badania TK wymagane jest skierowanie lekarskie. Procedura jest bezbolesna i bezinwazyjna, jednak z uwagi na budowę aparatu jest konieczność wjechania do jego wnętrza. Należy się przygotować na zwiększony poziom hałasu podczas tomografii komputerowej. 

Jeśli otrzymałeś od lekarza skierowanie na tomografię komputerową lub potrzebujesz wykonać badanie prywatnie, jednak nie chcesz czekać w długich kolejkach i przepłacać, koniecznie odwiedź stronę internetową placówek Tomma: tomma.com.pl i już dzisiaj zapisz się wygodnie na badanie. Tomografia komputerowa w placówkach Tomma zlokalizowanych w wielu miastach na terenie całego kraju to gwarancja wykonania badania na najnowocześniejszym sprzęcie oraz przez wysoko wykwalifikowany personel. Dowiedz się gdzie znajduje się najbliższa placówka tomografii komputerowej Tomma w Twoim mieście i nie zwlekaj – udaj się na badanie. Nie warto przekładać zdrowia na później! Jeżeli masz podstawy do wykonania badania, udaj się na nie niezwłocznie. Zobacz jakie to proste!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ