Czym jest fluoroskopia?

Zaawansowana technologia wspiera nowoczesne metody leczenia pacjentów we wszystkich dziedzinach medycyny. Coraz częściej w szpitalach i klinikach spotkać można nowy sprzęt, znacznie odbiegający od tego, jaki znany był jeszcze przed kilkoma latami. Tak prężny rozwój techniki znacznie ułatwił dostęp do skutecznego i efektywnego leczenia. Jednym z badań, które pozwala zobaczyć obraz wnętrza człowieka jest fluoroskopia.

Metoda prześwietlania

Możliwość wykonania prześwietlenia klatki piersiowej czy też przełyku człowieka to bardzo duży postęp w kierunku bardziej precyzyjnej diagnostyki wielu chorób. Dotarcie do źródła problemu pacjenta stanowi podstawę każdego leczenia, co umożliwia nie tylko usuwanie już powstałych objawów, ale też ich źródła. Dzięki temu opracowanie metod leczenia stało się prostsze oraz bardziej skuteczne.

Fluoroskopia to prześwietlenie wnętrza człowieka z wykorzystaniem promieni rentgenowskich. W ten sposób uzyskuje się obraz, stosując odpowiednie materiały fluorescencyjne. W ten sposób wykonuje się szereg badań różnych narządów i układów, jakie obecne są w organizmie człowieka. Fluoroskopia znalazła swoje zastosowanie m.in. w prześwietlaniu klatki piersiowej czy też przełyku.

Nowe, jeszcze lepsze rozwiązania

Na rynku pojawia się wiele urządzeń przeznaczonych do wykonywania fluoroskopii. Im są one lepszej jakości, a ich możliwości są większe, tym lekarz otrzymuje bardziej wiarygodne oraz kompleksowe informacje na temat stanu zdrowia pacjenta z zakresu przeprowadzanego badania. Z takim nowoczesnym urządzeniem wychodzi naprzeciw branży medycznej i pacjentom  philips.pl/healthcare. Proponuje on system radiografii i fluoroskopii cyfrowej o doskonałej jakości obrazu. Dzięki dużym wymiarom elektronicznego płaskiego detektora możliwe jest zobrazowanie praktycznie każdej struktury.

Fluoroskopia stanowi przełom w branży medycznej. Wykorzystanie promieni rentgenowskich w medycynie otworzyło lekarzom wiele możliwości diagnozowania chorób, które do tej pory były trudne w wykryciu. Obecnie zaawansowana technologia pozwala nam odpowiednio wcześnie postawić diagnozę i tym samym już w pierwszych stadiach choroby podjąć właściwe leczenie.

[Głosów:116    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ