Botoks

Z dobrodziejstw medycyny estetycznej w chwili obecnej korzystają miliony kobiet na całym świecie. Skończyły się już czasy, kiedy kobiety siedziały jedynie w domach, w związanych włosach i z mnóstwem zmarszczek. Niektórym kobietom zmarszczki dodawały uroku, inne natomiast czuły się z nimi staro. Dla drugiego rodzaju kobiet powstały cudowne zabiegi z zakresu medycy estetycznej. Jednak czy są one dostępne dla wszystkich kobiet, które kiepsko czują się w swojej skórze? Czy każda kobieta, która ma zmarszczki może skorzystać z botoksu?

Ciąża i karmienie piersią – przeciwnicy botoksu

O ile nagłówek jest dość kontrowersyjny, tak brak korzystania z botoksu powinien iść w parze z ciążą i karmieniem piersią. Jest to czas, który poświęcamy rodzinie, skupiamy się, jak najmocniej możemy na naszych dzieciach. Odłożenie botoksu na kilka miesięcy będzie bardzo dobrą decyzją. Podczas ciąży i karmienia piersią apelujemy o rozsądek i umiejętne korzystanie z botoksu i innych zabiegów.

Wiek

Poniżej 18 lat nie ma potrzeby posiłkowania się botoksem. Skóra jest wygładzona, napięta i jest przede wszystkim jeszcze bardzo młoda. Dlatego odradza się stosowania botoksu dla osób, które nie ukończyły 18 roku życia. Natomiast osoby, które przekroczyły magiczny próg 65, również powinny zaniechać korzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej. W takim wieku mogą się zdarzyć różne rzeczy, a nasza skóra jest już po wielu przejściach.

Alergie

Przed zaplanowaniem wizyty w gabinecie medycy estetycznej, na przykład tutaj: https://esteticon.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/botoks zachęcamy do skompletowania badań odnośnie do produktów, które zostały użyte. Niekiedy alergia może całkowicie dyskwalifikować osobę do tego zabiegu. Warto to zrobić przed wizytą, ponieważ późniejsze wystąpienie reakcji alergicznej może nie być przyjemne w skutkach.

Jak często można stosować botoks?

Dobrą praktyką jest stosowanie botoksu co 6-8 miesięcy. Dzięki temu podtrzymamy zamierzony efekt, nasza skóra stanie się gładka i pozbawiona zmarszczek. Należy omówić zamierzony efekt podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej, aby osoba zajmująca się tym zabiegiem mogła dobrać odpowiednia ilość zabiegów do naszej cery. Pamiętajmy, że każda cera jest inna i może potrzebować innego nakładu zabiegów.

Botoks stał się bardzo popularny wśród gwiazd Hollywood i dzięki temu przywędrował do zwyczajnych, normalnych kobiet. Bardzo się cieszymy, ponieważ kobiety potrafią już doskonale o siebie zadbać i nie wstydzą się tychże zabiegów.  Stosowanie botoksu jedynie pomaga w odzyskaniu pewności siebie, sprawiając, że kobieta czuje się wyśmienicie w swojej skórze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ