Czym jest blefaroplastyka?

0
77

Zabieg blefaroplastyki to fachowa nazwa zabiegu plastyki powiek. To jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Dlaczego jest tak popularny i kto może się mu poddać?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • na czym polega plastyka powiek
  • z jakiego powodu wykonuje się zabieg blefaroplastyki
  • jak przygotowywany jest pacjent do zabiegu plastyki powiek?
  • jak znaleźć placówki zajmujące się zabiegiem plastyki powiek górnych i dolnych

Zabieg plastyki powiek górnych i dolnych wykonywany jest u pacjentów często. Wynika to z dużej potrzeby pacjentów oraz z faktu, że zabieg jest mało inwazyjną procedurą medyczną, a rekonwalescencja nie jest uciążliwa dla pacjentów. Zabieg można wykonać w wyspecjalizowanej prywatnej placówce medycznej.

Jak przeprowadza się zabieg plastyki powiek górnych i dolnych?

Plastyka powiek górnych i plastyka powiek dolnych to zabieg o charakterze mało inwazyjnym. Przeprowadza się go nie tylko ze względów estetycznych, ale także z powodu utrudnień w widzeniu, jakich doznaje pacjent zmagający się z opadającymi powiekami. Opadająca górna powieka utrudnia i zmniejsza pole widzenia, z kolei górna powieka opadając tworzy nieestetyczny worek pod okiem. Dlatego też zabieg plastyki powiek nie tylko poprawia jakość codziennego życia, ale także zmienia nastawienie psychiczne i samopoczucie pacjenta. Blefaroplastyka powieki górnej polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu i skóry co niweluje opadanie górnej powieki. Blefaroplastyka powieki dolnej polega na usunięciu nadmiaru skóry, która tworzy tzw. worki pod oczami. Zabieg przeprowadzany jest w taki sposób, aby nacięcia skóry i delikatne blizny nie były widoczne.

Zabieg blefaroplastyki

Plastyka powiek górnych i dolnych – przygotowanie do zabiegu i termin zabiegu

Zabieg plastyki powiek dolnych i górnych nie wymaga specjalnego przygotowania (więcej na ten temat np. na https://vizago.pl/uslugi/plastyka-powiek/). Niezbędna jest kwalifikacja do zabiegu przez lekarza specjalistę oraz najważniejsze badania lekarskie jak morfologia czy poziom kreatyniny itd. O wszystkich koniecznych badaniach poinformuje nasz lekarz prowadzący. Plastykę powiek przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Rekonwalescencja jest krótka i nie utrudnia życia pacjentowi będącemu po zabiegu. Może wystąpić krótkotrwała opuchlizna czy sińce, jednak te zmiany znikają dość szybko. Zabieg ten można wykonać na własny koszt w dogodnym dla pacjenta terminie. Cena plastyki powiek zależy od zaawansowania problemu czy lokalizacji placówki medycznej oferującej plastykę powiek górnych i dolnych.

Plastyka powiek Gdańsk – jak znaleźć dobrą placówkę?

Plastyka chirurgiczna powiek dolnych i górnych to zabieg, który wykonamy w placówkach oferujących zabiegi medycyny estetycznej. Aby znaleźć odpowiednią placówkę gdzie znajduje się specjalista chirurgii plastycznej wykonujący zabieg korekcji powiek w naszej okolicy wystarczy skorzystać z wyszukiwarki. Po wpisaniu odpowiedniej frazy wyświetli się lista najpopularniejszych klinik w pobliżu, np. Vizago w Gdańsku. Możemy zapoznać się z ofertą placówek, opiniami pacjentów, zakresem cen, wolnymi terminami i wybrać odpowiednią dla siebie klinikę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ