kurtka do biegania

Niektórym sportowcom nieprzychylne warunki pogodowe przeszkadzają w zrobieniu treningu na zewnątrz. Deszcz, silny wiatr, niska temperatura to tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że biegacz odkłada na później wyjście z domu. Poranny jogging nie musi być problemem, gdy sportowiec ma do dyspozycji dobrze dobrane okrycie wierzchnie. Najlepsze okażą się kurtki biegowe przygotowane tak, żeby żadna pogoda nie przeszkodziła w aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Kurtki biegowe najlepsze na jesień i zimę

Nowoczesne kurtki do biegania dla sportowców stworzono z materiałów, które są w stanie ochronić zarówno przed niskimi temperaturami, wiatrem czy wilgocią. Bez kurtki biegowej niemożliwym byłoby wykonywanie niektórych aktywności na zewnątrz w jesienne i zimowe dni. W kurtce występuje specjalna membrana po wewnętrznej stronie, jej obecność sprawia, że okrycie wierzchnie zachowuje lekkość, a jednocześnie dobrze chroni, niczym najlepsza puchówka czy płaszcz zimowy. Kurtki biegowe mają też dodatkowo wbudowane pewne udogodnienia, do takich należą na przykład wentylatory pod pachami, chroniące przed nadmiernym spoceniem się podczas intensywnych ćwiczeń. Materiał jest przewiewny, dający szansę na zachowanie poprawnej cyrkulacji powietrza. Wystarczy wybrać właściwy model, żeby móc liczyć na to, że nie będzie ona przeszkadzała w czasie biegania. Najnowsze modele projektuje się w ten sposób, żeby dobrze przylegały do ciała, nie krępowały ruchów, pozwalały na swobodę tak konieczną do bezpiecznych treningów.

Dopasowanie kurtek biegowych do sylwetki męskiej i kobiecej 

Niegdyś najbardziej popularne wśród kurtek biegowych były modele unisex, czyli takie, które mogły być wykorzystywane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Obecnie coraz częściej sportowcy dobierają te okrycia wierzchnie, które dedykowane są do swojej płci. Nie tylko są one wtedy bardziej praktyczne, lepiej prezentują się na ciele. Kurtki biegowe przygotowane dla mężczyzn są szersze w barkach, modele kobiece mają specjalne wcięcia w talii, żeby lepiej ją podkreślić. Okrycie wierzchnie przygotowane na jesień i zimę często ma też kaptur, jest on tak zrobiony, żeby nie krępował ruchów szyi, nie zasłaniał oczu. W każdym takim modelu niezależnie czy został przygotowany dla mężczyzn, czy kobiet, można liczyć też na obecność kieszeni, obowiązkowo zawsze są one wyposażone w funkcjonalne zamki lub zatrzaski. Dzięki nim można w kieszeniach umieścić wszystkie niezbędne w czasie treningu akcesoria, między innymi klucze od mieszkania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ