Ile kosztują usługi trenera personalnego

Samodzielny trening nie zawsze jest efektywny. Można szybko stracić motywację, a dobór odpowiednich ćwiczeń często jest kłopotliwy. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy ćwiczymy z trenerem personalnym. Jednak czy zalety, płynące z takiej współpracy, są proporcjonalne do kosztów i z czego wynikają te ostatnie? Jeśli się nad tym zastanawiasz, podpowiemy ci.

Czym dokładnie zajmuje się trener personalny?

Trener personalny to osoba z profesjonalnym wykształceniem i doświadczeniem, której zadaniem jest uczestniczyć w realizacji osobistych celów ćwiczącego. W pierwszej kolejności trener personalny pomaga określić te cele i opracować konkretny plan, który posłuży do ich realizacji. W ramach tego planu pomaga w opracowaniu konkretnych ćwiczeń, dopasowanych do potrzeb, oczekiwań i możliwości. Ustala konkretny plan treningowy, mówiąc, kiedy i jakie konkretnie ćwiczenia będą wykonywane.

Co więcej, podejmuje się udzielania konsultacji dietetycznych, które pomagają w osiągnięciu celu. Uczestniczy w ćwiczeniach, nadzorując ich prawidłowe wykonanie, ale także motywując do dalszej pracy.

Koszt pracy trenera

Koszt trenera personalnego to zatem nie tylko koszt jego uczestnictwa w zajęciach, ale także całego przygotowania, związanego z kompleksowym działaniem. Wliczany jest w to czas konsultacji, opracowania planów, ale także kwestia uwagi i zaangażowania, z jakimi pracuje.

Warto zauważyć, że aby działania trenera personalnego były skuteczne, musi on posiadać także bardzo szeroką wiedzę o anatomii człowieka, czy odpowiednich ćwiczeniach, dostosowanych do różnych problemów zdrowotnych i celów ćwiczącego. Musi także posiadać umiejętności dietetyka oraz zdolność nawiązania kontaktu i podtrzymania odpowiedniej motywacji.

Klasyczna siłownia, czyli dodatkowy koszt

W przypadku klasycznej siłowni obecność trenera personalnego nie jest wymagana. Dlatego też jego uczestnictwo w ćwiczeniach jest dodatkowo płatne, a konkretne koszty zależą od wielu czynników, w tym jego doświadczenia, zakresu usług, czy choćby miasta.

Trening EMS – zawsze z trenerem personalnym

Zupełnie inaczej wyglądają sesje EMS. Obecność trenera personalnego jest w nich konieczna, ponieważ to on ustala nie tylko ćwiczenia, ale też obsługuje system, dobierając odpowiednią częstotliwość impulsów. EMS trening nie dolicza więc dodatkowych kosztów czasu i zaangażowania trenera personalnego, gdyż opiera się na jego kompleksowej pracy. Z tego powodu jest to idealny system dla każdego, komu zależy przede wszystkim na pełnej indywidualizacji działań podczas treningu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ