Olejki do brody- czy są skuteczne? Co zawierają?

Niestety nadal bardzo wielu mężczyznom wydaje się, że o dużą brodę nie trzeba wcale dbać – wystarczy ją przecież zapuścić i może czasami usuwać z niej resztki jedzenia, które niestety często zostają na niej po posiłkach. Jednakże aby taka broda naprawdę dobrze wyglądała, należy po prostu dbać o nią, tak jak na co dzień dbamy o nasze włosy czy też paznokcie. Co prawda odkąd dłuższa broda stała się modna, zdążyło pojawić się już mnóstwo salonów, zajmujących się podcinaniem oraz pielęgnacją bród, jednakże do prawdziwego golibrody, tak jak do fryzjera, chodzić się powinno co jakiś czas, a o brodę natomiast trzeba przecież dbać w zasadzie codziennie.

Obecnie, na naszym rynku dostępnych jest coraz to więcej różnego rodzaju preparatów do pielęgnacji brody – zostały już stworzone specjalne żele do mycia, pielęgnacji, układania etc. Dziś jednak skupimy się na olejach do brody. Tego rodzaju kosmetyk można zwyczajnie porówna do specjalnej odżywki czy też szamponu do włosów – jest on przecież niezbędny, jeżeli ktoś już zdecydował się zapuścić brodę oraz pragnie, żeby była ona zadbana i dobrze się prezentowała, a przede wszystkim, chce zachować odpowiednią higienę swojej brody.

Jak używać olejku?

Aby poprawnie użyć specjalnego oleju do brody wystarczy kilka kropli po prostu nanieść na dłoń (większość takich specjalnych olejków posiada dozowniki, dzięki którym można swobodnie z nich korzystać, bez obawy o wylanie połowy buteleczki za każdym razem).

Następnie należy rozsmarować tego rodzaju olejek w obydwu swoich dłoniach, po czym wetrzeć w skórę i w brodę. Po takim zabiegu można już swobodnie rozczesać, a następnie ułożyć brodę, jeśli jest już na tyle długa, że po prostu tego wymaga.

Takie specjalne olejki do brody składają się głównie z wielu innych olejów dodawanych często do balsamów do ciała, a także kremów do twarzy i różnych kosmetyków do włosów.

Olejki do brody- czy są skuteczne? Co zawierają?

W takim specyfiku można zapewne znaleźć olej makadamia, olejek arganowy, olej jojoba, a także wyciąg z moringi i tungu molukańskiego. Tego rodzaju oleje świetnie nawilżają naszą skórę i brodę oraz bardzo delikatnie koją powstałe podrażnienia skóry. Dzięki takiemu regularnemu stosowaniu różnych olejków do brody, staje się ona bardziej miękka, błyszcząca, a na dodatek nie plącze się, przez co wygląda na bardziej zadbaną i odżywioną.
Dodatkowo taki specjalny olejek do brody chroni naszą skórę i brodę przed niepożądanym wpływem różnych czynników zewnętrznych, takich jak mróz oraz wysokie temperatury.

Taki wyciąg z tungu molukańskiego bardzo dobrze regeneruje naszą skórę i łagodzi swędzenie, które jest niestety szczególnie uciążliwe na samym początku zapuszczania dłuższej brody. Nie można jednak zapominać o tym, że specjalne olejki do brody są często perfumowane, co powinno przekonać osoby, które są niezdecydowane do ich częstszego stosowania.

Natomiast ceny kosmetyków do brody są niestety dosyć wysokie, jest to spowodowane głównie faktem, że nie ma na tym rynku jeszcze zbyt dużej konkurencji w tejże kategorii.

Jednakże zadbana oraz gęsta broda dodaje przecież urody prawie każdemu mężczyźnie, dlatego warto więc wydać nawet te kilkadziesiąt złotych na jedną buteleczkę olejku, która przecież starczy nam na długo. A w konsekwencji można cieszyć się wypielęgnowaną oraz pachnącą brodą. Jest to więc warte swojej ceny. Jeśli chodzi o składniki aktywne znajdujące się w wielu olejach do brody, to tutaj ilość różnych kombinacji jest praktycznie nieograniczona. Można w tych kombinacjach znaleźć bez problemu olejek do brody, który zawiera witaminę E, a także wyciąg z owoców cytrusowych, czy też taki, który w swoim bogatym składzie posiada boswelię oraz mango. A jeśli natomiast poszukamy trochę dłużej, możemy również znaleźć olejek do brody zawierający wspaniałe masło shea, wyciąg z pszenicy, czy nawet jedwabiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ