kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej popularnych obecnie składników kosmetycznych, o którego magicznych właściwościach mówi się wiele. W tym konkretnym przypadku okazuje się, że to naprawdę działa. 

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca substancja w ludzkim ciele, szczególnie w tkankach łącznych, skórze i płynie stawowym. Posiada wiele właściwości, które sprawiają, że kwas hialuronowy stosuje się chętnie obecnie tak w medycynie, jak i kosmetologii. Jego suplementacja w bardzo różnej formie jest w stanie przyczynić się do poprawy kondycji naszej skóry, włosów, paznokci. Z upływem czasu w naszym organizmie kwasu hialuronowego jest coraz mniej, natomiast kwas hialuronowy do picia (często w połączeniu z kolagenem) czy też w formie tabletek jest w stanie te braki nam uzupełniać.

  • Kwas hialuronowy jest silnym humektantem, co oznacza, że może przyciągać i zatrzymywać wodę. Dzięki temu skutecznie nawilża skórę, poprawiając jej nawilżenie i elastyczność.
  • Działa też jak przeciwutleniacz. Pomaga w zwalczaniu szkodliwych wolnych rodników, które w znaczący sposób przyczyniają się do starzenia się skóry i innych problemów zdrowotnych.
  • Kwas hialuronowy występujący w płynie stawowym działa jako naturalny smarujący środek, który pomaga amortyzować stawy, zmniejszając tarcie i zapobiegając uszkodzeniom, jest więc bezcenny dla sportowców, ale i osób wracających do sprawności po różnego rodzaju kontuzjach.
  • Wykazuje także działanie przeciwzapalne, co może być korzystne w leczeniu stanów zapalnych skóry i innych schorzeń.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce i nie tylko

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy używany jest jako wypełniacz. Wprowadzony pod skórę pozwala osiągnąć efekt redukcji zmarszczek, poprawić kontury twarzy, wymodelować sylwetkę, zwiększyć objętość ust. Działa to poprzez tymczasowe wypełnienie ubytków i zmarszczek, nadając skórze gładkość i młodszy wygląd.

Znacznie częściej wykorzystuje się i promuje wykorzystanie kwasu do codziennej pielęgnacji. Pojawia się on jako składnik bardzo wielu kosmetyków pielęgnacyjnych, natomiast coraz więcej mówi się o tym, że odpowiednia ilość kwasu hialuronowego wprowadzona do wewnątrz organizmu, suplementowana codziennie potrafi zdziałać cuda. Suplementować pomagają kwas hialuronowy tabletki, rozpuszczalny proszek. Stosowany miejscowo w postaci żelu, kwas hialuronowy może z kolei wspomagać gojenie się ran poprzez stymulowanie produkcji kolagenu i promowanie regeneracji tkanek. Jest substancją bardzo często zalecaną w pierwszych tygodniach po zabiegach operacyjnych.

Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z kwasem hialuronowym?

Z kwasem hialuronowym warto zaprzyjaźnić się przede wszystkim w trosce o stan skóry, o przeciwdziałanie procesom starzenia, opóźnianie ich. To składnik naturalnie występujący w naszym organizmie z postaci soli sodowej. Jego suplementacja, oczywiście przemyślana, jest w stanie zdziałać cuda na rzecz poprawy elastyczności, jędrności nasze skóry, a także kondycji włosów czy paznokci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ