Pobyt w szpitalu zwykle wiążę się z silnym stresem. Gdy w grę wchodzi zdrowie naszych najbliższych, martwimy się, czy personel jest dostatecznie wykwalifikowany, a sam szpital reprezentuje satysfakcjonujący poziom. Kiedy jednak to nas czekają dni spędzone w szpitalnej sali, przede wszystkim zastanawiamy się, jak przetrwać ten dłużący się czas i nie oszaleć z nadmiaru wolnego czasu.

Szpitalne jedzenie

Prawdopodobnie szpitalne jedzenie będzie mniej doprawione niż to, które przyrządzasz sama, a porcje będą przypominały te z menu dla dzieci. Nie nastawiaj się  jednak negatywnie, ponieważ w każdej sytuacji można odnaleźć plusy. Potraktuj czas spędzony szpitalu, jako reset dla żołądka. Powrót do domu będzie jeszcze przyjemniejszy, kiedy pomyślisz jakie pyszności czekają na ciebie w lodówce.

Co robić?

Gdy godziny spędzone w szpitalu dłużą się w nieskończoność, warto znaleźć sobie zajęcie, na które zwykle brakowało czasu. Na pewno gdzieś w domowej biblioteczce kurzy się książka, którą kupiłaś dawno temu, ale nie miałaś czasu jej przeczytać. To doskonały moment, aby nadrobić zaległości. Bez wątpienia w szpitalnym kiosku znajdziesz też swoje ulubione czasopismo, którego nie miałaś w rękach od wieków. Dobrym sposobem na zabicie czasu będzie również zaplanowanie sobie harmonogramu dni po powrocie ze szpitala. Prawdopodobnie okaże się, że masz całkiem dużo do nadrobienia, a bez porządnego planu ciężko będzie ci powrócić do poszpitalnej codzienności. Pobyt w szpitalu to też idealny czas na podszkolenie umiejętności. Już od dawna obiecujesz sobie, że nauczysz się szydełkować lub poduczysz się z angielskiego? Masz ku temu doskonałą okazję. Szpital to również dobre miejsce na zawarcie nowych znajomości, dzięki którym czas upłynie Ci chociaż trochę szybciej.  Pamiętaj, by nie marnować czasu na bezczynnym leżeniu i wpatrywaniu się w sufit.

Wyśpij się za wszystkie czasy

Od kilku lat nie dosypiasz, pijesz kilka kaw dziennie, żeby jakoś funkcjonować, a weekendy zaczynasz o 6 rano? Z całą pewnością jesteś bardzo zabiegana, a przez natłok obowiązków w ogóle się nie wysypiasz. Wykorzystaj czas spędzony w szpitalu na sen. Śpij co najmniej 7 godzin dziennie, a w ciągu dnia rób sobie drzemki. Masz na to pełne przyzwolenie. Po powrocie do domu będziesz musiała wrócić do dotychczasowego trybu życia. Pobyt w szpitalu spożytkuj na odpoczynek i zregenerowanie sił.

Niezależnie od długości pobytu w szpitalu pamiętaj, że to czas dla ciebie. Na pewno trafiłaś do szpitala nie bez przyczyny i przede wszystkich jesteś tam po to, by wrócić do formy. Postaraj się maksymalnie wypocząć. Nie przemęczaj się, postaw na regenerację i odpoczynek.

[Głosów:15    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ