lifting HIFU SonoQueen

Jeżeli chcesz trwale poprawić urodę, nie oznacza to wcale, że musisz decydować się na bolesną operację plastyczną. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom medycyny estetycznej możesz efektywnie odmłodzić skórę, bez naruszania jej powierzchni. Przykładem jest lifting HIFU SonoQueen. Sprawdź, na czym polega ten rewolucyjny zabieg.

Kiedy lifting HIFU jest wskazany?

Lifting HIFU to zabieg medycyny estetycznej, wykorzystujący ultradźwięki. Jego działanie opiera się na pobudzaniu skóry do intensywnej regeneracji, bez uszkadzania jej powierzchni. Dzięki temu pozwala na ujędrnienie i odmłodzenie skóry w mało inwazyjny sposób. Dodatkowo umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej, również w obrębie twarzy.

Wśród wskazań do liftingu HIFU SonoQueen, z którego skorzystamy w Klinice Miracki w Warszawie, należy wymienić:

  • zmarszczki i bruzdy na twarzy, szyi oraz dekolcie,
  • skutki starzenia widoczne w najbardziej delikatnych miejscach, takich jak okolice oczu i ust,
  • podwójny podbródek,
  • cera o nierównomiernym kolorycie,
  • wiotka skóra na twarzy, ramionach, pośladkach i innych częściach ciała.

Niestety, chociaż lifting HIFU uznawany jest za bezpieczny i mało inwazyjny, to nie jest on przeznaczony dla każdego. Podobnie jak w przypadku innych procedur medycyny estetycznej istnieją konkretne przeciwwskazania do jego wykonania, m.in. ciąża i laktacja, choroby nowotworowe, stany zapalne skóry czy przerwany naskórek na obszarze poddawanym zabiegowi.

Jak działa technologia HIFU?

HIFU to najnowocześniejsza technologia stosowana w medycynie estetycznej do odmładzania skóry i poprawiania jej kondycji. Słowo to jest skrótem od angielskiego High Intensity Focused Ultrasound i oznacza wysokoenergetyczną falę ultradźwiękową. Wiązka skoncentrowanych ultradźwięków ma zdolność głębokiego i precyzyjnego przenikania w głąb skóry. W ten sposób oddziałuje na skórę właściwą, tkankę tłuszczową oraz powięzi mięśniowe – inicjuje wewnątrztkankowe procesy regeneracyjne.

Rozgrzana skóra rozpoczyna intensywne namnażanie kolagenu i elastyny, włókna obkurczają się, nadając skórze jędrności, zaś komórki tłuszczowe zostają rozbite. Pierwsze efekty terapii zauważalne są bezpośrednio po zabiegu, jednak pełnego rezultatu w postaci wyraźnego liftingu twarzy można spodziewać się po około trzech miesiącach.

Zabieg HIFU na twarz – bezpiecznie i bez wyrzeczeń

SonoQueen to zabieg na twarz HIFU, który stworzony został do bezpiecznego liftingu skóry na różnych obszarach ciała. Podstawowym warunkiem bezpieczeństwa jest prawidłowa obsługa urządzenia. Lifting HIFU może być wykonywany jedynie przez lekarza lub wykwalifikowanego kosmetologa. Specjalista umiejętnie dobiera kartridże urządzenia do obszaru zabiegu tak, aby ultradźwięki spełniły swoją rolę, a nie spowodowały uszkodzeń w zdrowych tkankach. Do najdelikatniejszych miejsc stosuje się kartridże o głębokości wnikania fali w skórę 2–4,5 mm, a do zabiegów na ciało – 6 mm.

Przed zastosowaniem ultradźwięków skóra jest oczyszczana i odtłuszczana. Następnie nakładana jest warstwa żelu, który ułatwia prowadzenie głowicy po ciele. W zależności od wielkości obszaru zabieg trwa od 30 do 60 minut. Według ekspertów dla uzyskania najlepszych rezultatów lifting HIFU warto powtórzyć 2–3 razy w ciągu roku.  

W związku z tym, że procedura jest mało inwazyjna i nie powoduje przerwania ciągłości naskórka, lifting HIFU nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po zabiegu nie ma też konieczności specjalnego postępowania ze skórą. Od razu po jego przeprowadzeniu można wrócić do codziennych obowiązków.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o technologii HIFU, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki na warszawskim Ursynowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ