Doskonałe zajęcia fitness – choreograficzne treningi dla kobiet

Obecnie daje się zauważyć, że do klubów sportowych, fitness i siłowni coraz częściej uczęszczają kobiety. Jeszcze kilka lat temu siłownia i kluby sportowe zapełnione były głównie przez mężczyzn. Jednak stałe promowanie zdrowego trybu życia oraz pojawienie się ciekawszych zajęć fitness sprawiły, że aktywnością fizyczną również zainteresowała się płeć damska.

Doskonałym rozwiązaniem dla kobiet są choreograficzne treningi fitness. Oferowane są przez przeróżne kluby fitness i siłownie. Prowadzone są w grupach, dzięki temu bardziej motywują do pracy i są dużo przyjemniejsze. Łączą w sobie elementy tańców oraz aerobiku np. salsy, samby, hip-hopu, house, funky, jazzu, a także baletu. Treningi choreograficzne mają różną intensywność, wszystkie zaczynają się rozgrzewką, a kończą rozciąganiem. W części głównej wykonywane są intensywne ćwiczenia podczas, których wzmacniane są mięśnie i spalane kalorie. Każdy trening odbywa się przy odpowiednio dobranej muzyce, która dodatkowo dodaje energii i chęci do ćwiczenia.

Choreograficzne treningi fitness doskonale poprawiają kondycję oraz koordynację ruchową. Pozwalają szybko schudnąć, kształtują sylwetkę, rozciągają całe ciało i nadają ruchom gibkości.

Najpopularniejsze treningi choreograficzne

Step fitness

Zajęcia step fitness wykonywane są na specjalnych podestach (stepach) i skupiają się na wzmocnieniu dolnych partii ciała. Składają się z rozgrzewki, układu choreograficznego i rozciągania. Podczas treningu wykonuje się przeróżne ruchy i ćwiczenia w postaci zmodyfikowanych kroków podstawowych oraz elementów tańca.

Latin dance  

Zajęcia fitness połączone z tańcami latynoamerykańskimi (salsa, cha-cha, mambo). Mają różną intensywność i również składają się z rozgrzewki, części głównej i rozciągania. Uwielbiane przez kobiety lubiące hiszpańską i włoską muzykę.

Funky Dance

Trening fitness w postaci układu choreograficznego z elementami hip-hopu i dancehall.

Lambaerobica

Zajęcia fitness, które łączą kroki podstawowe aerobiku z lambadą, sambą, tańcami brazylijskimi.

Zajęcia w postaci treningów choreograficznych polecane są osobom mającym dobrą kondycję, lubiącym tańczyć i miłośnikom konkretnych stylów muzycznych. Najlepszym rozwiązaniem na pierwsze treningi są zajęcia step fitness, które łączą różne style muzyczne i kroki fitness.

Step fitness – charakterystyka

Zajęcia step fitness odbywają się z wykorzystaniem platformy zwanej stepem. Step to pewnego rodzaju podest, który można dowolnie regulować i ustawiać. Chętnie używany jest do przeróżnych zajęć aerobowych. Intensywność treningu na stepie zależy w dużym stopniu od wysokości stepu, który każdy reguluje indywidualnie. Podczas zajęć mamy do czynienia z różnymi kombinacjami ruchowymi. Każdy treningi odbywa się przy dobrze dobranej muzyce, która pobudza do działania i sprawia, że aktywność dodatkowo staje się doskonałą formą zabawy.

Step to forma treningów choreograficznych, podczas których poznajemy kolejne kroki układu. Kroki są powtarzane, aż do momentu nauczenia całego układu choreograficznego. Bardzo ważne podczas ćwiczeń na stepie jest prawidłowe wchodzenie i schodzenie ze stepu. Zajęcia na stepie pozwalają skutecznie przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, poprawiają koordynację ruchową i wzmacniają dolne oraz górne partie mięśni. Na stepach można wykonywać nie tylko treningi nóg oraz łydek, ale również doskonale sprawdzają się do brzuszków, wzmocnienia ramion, pleców i grzbietu. Więcej informacji odnośnie zajęć choreograficznych na stepach i nie tylko można dowiedzieć się na – niku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ