Ginekologia estetyczna po porodzie

Poród jest wydarzeniem w życiu kobiety które budzi nieporównywalne emocje. Łączy w sobie chyba wszystkie, których można w życiu doświadczyć. Jest to przeżycie trudne – dla ducha i dla ciała. Podczas porodu ciało kobiety jest narażone na działanie różnych sił i poddane wielkiemu wysiłkowi fizycznemu. Poród drogami natury (jak sama nazwa wskazuje) to sytuacja, do której ciało kobiety jest przystosowane, jednak mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje i powikłania, które powodują dyskomfort.

Skąd biorą się problemy?

Podczas porodu drogami natury, tkanki narządu rodnego rozciągają się i w niektórych sytuacjach (na przykład gdy poród jest trudny, lub po kilku porodach) ulegają nadmiernemu rozciągnięciu i nie są w stanie powrócić do stanu sprzed porodu. Wówczas, pojawia się szereg problemów, z którymi kobieta musi sobie radzić. Poza obniżoną satysfakcją seksualną obserwuje się często suchość pochwy (a więc i skłonność do infekcji) oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Jest ratunek – ginekologia estetyczna

Medycyna estetyczna nie zapomniała o kobietach, które w wyniku porodu borykają się z problemami stref intymnych. Temat ten nie jest już tematem „tabu”, więc i świadomość kobiet jest coraz większa. Proste zabiegi medycyny estetycznej pomagają kobietom radzić sobie z powikłaniami poporodowymi. Ginekologia plastyczna jest coraz popularniejsza!

Zabiegi z użyciem lasera

Laserowa rewitalizacja pochwy to zabieg dość inwazyjny. Laser w ginekologii estetycznej wykorzystuje się najczęściej w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu oraz do poprawy elastyczności i nawilżenia ścianek pochwy. Zabiegi laserowe są również przydatnym narzędziem do redukcji blizn poporodowych. Jako najmniej inwazyjne zabiegi, nie wymagają hospitalizacji. Trzeba jednak pamiętać, aby były wykonywane przez doświadczonego specjalistę, bo w rękach niedoświadczonej osoby może wywołać więcej krzywdy, niż pożytku.

Zabiegi chirurgiczne

Plastyka pochwy i krocza to dużo bardziej inwazyjne zabiegi. Wykonuje je lekarz chirurg. Przed zabiegiem pacjentka jest znieczulona – ogólnie lub dolędźwiowo. Pobyt w szpitalu trwa około 1 dnia. Zabiegi kosztują około 4-6 tysięcy złotych i nie są refundowane przez NFZ.

Więcej o ginekologii estetycznej po porodzie znajdziesz na blogu https://skorna.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ