Dlaczego picie wody jest ważne dla naszego zdrowia?

0
2636

Od kilku wieków znane są powiedzenia: woda zdrowia i urody doda oraz Chcesz być zdrowy, młody, nie stroń nigdy od wody. Uznawana jest za jeden z czterech żywiołów budujących świat. Stanowi symbol czystości, płodności i życia. Bez niej nie możemy prawidłowo funkcjonować, ani przeżyć. Jak to jednak jest z jej regularnym piciem? Czy warto regularnie nawadniać swój organizm? Odpowiedź brzmi – tak, oczywiście. Dlaczego?

Objawy niedostatecznego nawodnienia organizmu

Jeśli w trakcie pracy umysłowej, czujesz, że brak ci koncentracji i ciężko ci się połapać w natłoku zadań, rozważ wyposażenie swojego biurka w butelkę wody. Odwodnienie to jedna z  najczęstszych  przyczyn bólu głowy i uporczywych migren. Drugim problemem, z którym walczy aż trzy czwarte społeczeństwa, są zaparcia. Niedostateczna ilość wody powoduje także uporczywe opuchnięcia kończyn i cellulit wodny – organizm za wszelką cenę stara się zmagazynować i zatrzymać jak najwięcej wody na zapas.

Zalety picia wody

Jedną z największych zalet regularnego picia wody jest spowalnianie procesu starzenia organizmu. Woda wypłukuje toksyny, dogłębnie nawilża, dodaje energii oraz wspomaga gospodarkę hormonalną ciała. Jeśli każdą puszkę słodkiego napoju zamienisz na szklankę wody, zafundujesz swojej skórze skuteczny detoks i maksymalne nawilżenie, raz na zawsze pozbywając się problemu z niedoskonałościami.

Regularne picie wody polecane jest dla osób stosujących dietę lub walczących o utratę zbędnych kilogramów. Dostarczanie odpowiedniej ilości wody wspomaga trawienie posiłków i przyspiesza metabolizm. A dzięki temu, że woda nie zawiera cukrów i wypłukuje toksyny, zyskujemy świeższy oddech i zdrowsze zęby.

Spożywanie wody w regularnych dawkach zmniejsza ryzyko zawału aż o 41% i wspiera pracę układu sercowo-naczyniowego. Dzieje się tak dlatego, że nasza krew staje się rzadsza i nie tworzy skrzepów w żyłach.

Nie tylko ciało potrzebuje wody, nasz umysł także jest od niej uzależniony. Regularne picie wody wspomaga naszą produktywność i kreatywność. Nawodniony mózg lepiej radzi sobie z przetwarzaniem informacji, a my odczuwamy przypływ energii i chęć do działania. Łatwiej nam skoncentrować się podczas wysiłku intelektualnego i rozmyślamy z lekkością.

Jak skutecznie nawodnić organizm?

Sprawdzanie, czy na pewno wypijamy 1,5 litra wody w ciągu dnia może być bardzo trudne i uciążliwe, zwłaszcza na początku. Aby ułatwić ten proces, Coral Club przygotowało specjalny, pochodzący z USA zestaw Water Pack Nr 1 – Opakowanie dla zdrowia. W zestawie znajduje się kompleks mineralny Coral-Mine Silver (30 saszetek) na bazie naturalnego korala uzdatniającego wodę i innowacyjna butelkę z ekologicznego plastiku „Kor Delta” (750 ml) do wyboru w kolorze czarnym lub morskim. Do zestawu dołączamy Z-Card z zaleceniami, jak zacząć prowadzić życie pełne zdrowia i energii.

Water Pack dostępny jest na stronie internetowej Coral Club: https://zdrowiekoralowe.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ