kapsułki do kawy

Bez filiżanki, tudzież kubka kawy o poranku, wyjątkowo trudno zaplanować udany dzień. Porządna dawka kofeiny spleciona z wyśmienitym smakiem i głębokim aromatem, ma więcej właściwości dobroczynnych niż wizyta w SPA albo dwa dni wolnego w pracy. To naprawdę nieprawdopodobne, ile może zdziałać kilka łyków gorącej kawy.

Niestety poranny scenariusz często nie przewiduje dodatkowych minut rezerwowych, ze wszystkim trzeba być „just in time”.  Z pomocą przychodzi wtedy ekspres na kapsułki, który całe szczęście większość pracy zrobi za nas.

Modnie i wygodnie

Główną zaletą ekspresu na kapsułki jest intuicyjna obsługa. Wystarczy zaaplikowanie kapsułki do przeznaczonej do tego komory, podstawienie kubka pod dozownik kawy i wciśnięcie przycisku. Napój ekspresowo zjawia się w kubku. Voila! Cała filozofia.  W tym czasie, chociaż na chwilę możemy poczuć się jak profesjonalny barista.

Drugą wybitnie istotną zaletą jest łatwość utrzymania czystości- nie trzeba opróżniać komory na fusy, bo ta najzwyczajniej w świecie nie istnieje. W przypadku ekspresu kapsułkowego, kawa z kapsułki ląduje w kubku, a kapsułkę wyrzucamy do kosza. Raz na jakiś czas warto odkamienić zbiornik na wodę, by zachować walory smakowe zaparzanej kawy.

Bardzo przekonującą zaletą jest również cena samego ekspresu na kapsułki – wydatek w granicach 200-500 zł.

Producenci ekspresów kapsułkowych  dbają nie tylko o utylitarność i funkcjonalność swoich modeli, lecz także o ich atrakcyjność wizualną. Elegancki design nowoczesnych ekspresów kapsułkowych jest w stanie uczynić z przedmiotu codziennego użytku naprawdę wyjątkową dekorację wnętrza.

Kapsułki do ekspresu – do wyboru do koloru!

W porannej gonitwie i wszechobecnym chaosie nie ma czasu  bawić się w wyliczanie proporcji stosunku kawa vs. woda.

W kapsułkach do ekspresu mieści się perfekcyjnie odmierzona porcja kawy. Aromat i smak są zamknięte bardzo szczelnie. Walory jakościowe i smakowe zostają całkowicie zachowane. Pojemniczki z caffe latte i mokką zawierają dodatkowe kapsułki z równie idealnie dobraną dawką sproszkowanego mleka. Kapsułki Tchibo Cafissimo, w których kryją się: intensywne esspresso czy caffe crema z apetyczną pianką, w żaden sposób nie odbiegają od napoju przygotowywanego w tradycyjny sposób. Nadal można cieszyć się bogactwem smaków.

Mała czarna, duża biała latte – kawa w dowolnym kolorze, w dowolnym rozmiarze. Nie należy zapominać o miłośnikach innych trunków. „Potrzeba matką wynalazków”, więc stworzono kapsułki z rozmaitym rodzajem herbat, a także z czekoladą i nawet z kakao!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ