Czy woda gazowana jest zdrowa

Wiele osób preferuje wodę gazowaną, ze względu na wyrazisty smak i błyskawiczne orzeźwienie, jakie zapewnia. Taki napój jest dobrą alternatywą dla osób, które nie lubią smaku zwykłej wody niegazowanej w butelce, czy tej z kranu, a chcą zapewnić swojemu organizmowi prawidłowe nawodnienie. Czy woda gazowana jest zdrowa?

Jak powstaje woda gazowana?

Woda gazowana jest to woda mineralna albo źródlana nasycona dwutlenkiem węgla, czyli gazem obecnym także w powietrzu. Nie znajdziemy w niej żadnych szkodliwych dodatków smakowych, konserwantów czy cukru. Dwutlenek węgla zmienia jej smak i sprawia, że napój ten gwarantuje błyskawiczne orzeźwienie. Dostępne są wody o różnym stopniu wysycenia (niskonasycone, średnionasycone, wysokonasycone dwutlenkiem węgla). Warto dodać, że woda gazowana to nie to samo co woda sodowa. Oba płyny różnią się metodą ich przetwarzania, składem oraz smakiem. Woda sodowa jest sztucznie przetwarzana, natomiast gazowana otrzymywana jest z naturalnego źródła. Do tej pierwszej dodaje się takie składniki jak np. cytrynian sodu, wodorowęglan sodu czy sól kuchenna. W gazowanej znajdziemy jedynie składniki mineralne, korzystne dla naszego organizmu, takie jak potas, wapń czy magnes.

Czy woda gazowana jest zdrowa?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy woda gazowana jest zdrowa? Tak, napój ten to czysta woda, bez szkodliwych dodatków, która dobrze nawadnia organizm. Warto jednak dodać, że nie należy jej pić w nadmiarze, gdyż może powodować wzdęcia. Ponadto nie jest zalecana przy niektórych dolegliwościach. Poza tym woda gazowana ma wiele zalet. Jest stabilna mikrobiologiczne, przez co na dłużej zachowuje świeżość. Warto więc zabrać ją poza dom, zwłaszcza jeśli na zewnątrz panują wysokie temperatury. Woda gazowana szybciej gasi pragnienie i doskonale orzeźwia. Jest o wiele lepszym wyborem od kolorowych napojów gazowanych, które zawierają cukier. Woda nasycona dwutlenkiem węgla jest polecana także po wysiłku fizycznym. Płyn ten szybciej się wchłania, poprawia samopoczucie i pomaga w usunięciu toksyn z organizmu. To więc dobra propozycja dla osób aktywnych. Oczywiście, sięgając po wodę gazowaną, należy pamiętać o umiarze. Aby zapewnić sobie dostęp do zawsze świeżej i zdrowej wody, można zainwestować w dystrybutor filtrujący wodę AQUAMO, który ma funkcję gazowania wody.

Czy woda gazowana szkodzi?

Woda nasycona dwutlenkiem węgla nie zaszkodzi w żaden sposób zdrowej osobie. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do jej picia. Taki płyn nie jest polecany osobom cierpiącym na nadkwasotę, chorobę wrzodową, zaburzenia trawienia czy też schorzenia gardła i strun głosowych. Ponadto nie powinno się jej podawać dzieciom.

Do zdrowej i smacznej wody gazowanej można mieć dostęp w każdym momencie. Wystarczy tylko zakupić dystrybutor wody gazowanej, dzięki któremu jednym przyciskiem przygotujemy pyszny napój.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ