deska sup

W jaki sposób uzyskanie kondycji może być przyjemne? Uzyskanie kondycji z reguły oznacza ćwiczenia i zdrowe odżywianie, a to nie zawsze kojarzy się z zabawą. A co gdyby codzienne ćwiczenia były Twoim hobby, które uwielbiasz uprawiać w wolnym czasie? To byłoby idealne rozwiązanie. Potrzebujesz pomysłów? Oto jeden z nich – stand up paddle boarding (SUP).

Pływanie na desce SUP jest doskonałym treningiem całego ciała, co oznacza, że pracują wszystkie mięśnie w twoim ciele – ramiona, klatka piersiowa, plecy, rdzeń, ramiona i nogi. Budujesz kondycję, przebywając na zewnątrz, w słońcu, ciesząc się pięknymi widokami i dźwiękami natury.  

Więc, jaki jest najlepszy sposób, aby uzyskać formą na paddle board? Oto 5 sposobów.

1. Wiosłowanie o wysokiej intensywności

Liczba kalorii, które spalisz na paddle board zależy od poziomu intensywności Twojego wiosłowania. Im cięższy i szybszy jest ruch wiosła, tym lepszy jest trening. Wiosłowanie o wysokiej intensywności może spalić ponad 1000 kalorii podczas jednej sesji.

Oznacza to sposób wiosłowania, w którym utrzymuje wysokie tempo pociągnięć bez zatrzymywania się.

Długość treningu: 15 min – 30 min

Zawsze możesz łączyć wiosłowanie o niskiej i wysokiej intensywności. Na przykład: Możesz zrobić wiosłowanie o wysokiej intensywności przez 15 min, niską intensywność przez następne 15 min, a następnie ponownie wrócić do robienia wysokiej intensywności przez ostatnie 15 min.

2. SUP Fitness Crossfit

Crossfit to seria treningów o wysokiej intensywności, która łączy w sobie elementy różnych sportów i ćwiczeń. W tym treningu połączyliśmy paddle boarding ze standardowym programem Crossfit.

Jeśli chcesz szybko schudnąć i nabrać masy, wykonywanie treningu SUP Crossfit przez 3 dni w tygodniu załatwi sprawę. Będziesz łatwo spalić ponad 1,500 kalorii na każdej sesji.  Oto przykład programu treningowego SUP crossfit:

  • Rozgrzewka z 10-minutowym wiosłem
  • 10 pompek
  • 10 przysiadów
  • 10 skoków przez skrzynię
  • 10 burpees
  • Wiosła o wysokiej intensywności przez 5 min
  • 10 wypady
  • 10 skoków na linie
  • Wiosła o wysokiej intensywności przez 5 min

Powtórz 2-3 razy

3. SUP Yoga

Chociaż SUP Yoga jest czynnością uspokajająca, jest to również ekscytujący trening umysłu i ciała, który łączy w sobie wzmacnianie i tonowanie mięśni. Energiczne ćwiczenie jogi może spalić około 500 kalorii w ciągu godziny.

Intensywność praktykowania yogi zależy od formy, którą wybierzesz. Techniki takie jak hatha joga lub Iyengara są łagodne i powolne. Bikram (gorąca joga) i power joga są bardziej intensywne i wymagające. Jeśli zależy Ci na szybkim ujędrnieniu ciała, bikram i power joga będą najlepszym wyborem.

Jeśli jesteś początkujący w uprawianiu SUP yoga, dobierz odpowiednią deską, która ułatwi Ci ćwiczenia

4. SUP Surfing

SUP Surfing jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na zdobycie kondycji na desce z wiosłem. Łapanie i ujarzmianie fal nigdy się nie znudzi. Podobnie jak zwykły surfing, SUP surfing jest niesamowitym treningiem dla całego ciała.

Podczas godzinnej sesji można spalić średnio około 700 kalorii. Im większe fale, tym ciężej pracujesz i tym więcej kalorii spalisz.

5. Po prostu Paddle Boarding

Wierzcie lub nie, ale rekreacyjne wiosłowanie także może spalić zaskakującą liczbę kalorii i pomóc Ci nabrać masy mięśniowej.

Dorywczo pływanie na desce SUP pomoże Ci spalić ponad 400 kalorii w ciągu godziny(spala dwa razy więcej kalorii niż umiarkowany spacer).

[Głosów:3    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ