Jazda na rowerze jako sposób na odchudzanie

Osoby jeżdżące regularnie na rowerze mogą się pochwalić wysportowaną sylwetką, doskonałym samopoczuciem, energią i świetną kondycją. Moda na jazdę rowerową zatacza coraz szersze kręgi. Ten rodzaj sportu wybierają osoby, którym zależy na wzmocnieniu konkretnych partii mięśni, wyrzeźbieniu sylwetki lub zredukowaniu tkanki tłuszczowej. Jednak by osiągnąć założony cel, trzeba realizować konsekwentnie plan treningowy.

Jak schudnąć jeżdżąc na rowerze?

Nie łudźmy się, że weekendowe rekreacyjne przejażdżki zapewnią nam wymarzoną sylwetkę. Odchudzanie polega na intensywnym, codziennym treningu, który starannie zaplanujemy. Najlepsze efekty dają co najmniej trzymiesięczne treningi w 3-dniowych cyklach, gdzie dziennie pokonujemy trasę 40 i 60 km na przemian. Po trzech dniach robimy sobie dzień przerwy i wracamy do cyklu. Zalecana stała prędkość na początek to 25 km/h, chyba, że wybierzemy trening interwałowy, podczas którego spokojna jazda jest przeplatana odcinkami pokonywanymi z maksymalną prędkością, na jaką nas stać. Na szybkich etapach nasze tętno powinno wynosić 170 uderzeń na minutę. Pamiętajmy, że spalanie tkanki tłuszczowej następuje po 30 -minutowym wysiłku, zatem im dłuższy trening, tym lepiej.

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

Sport ten angażuje zarówno górne, jak i dolne partie naszego ciała. Rozwija mięśnie grzbietu i barków, ujędrnia pośladki, uda, łydki, mięśnie brzucha. Wynika z tego, że jazda na rowerze to idealny sposób na szczupłą sylwetkę. Ponadto ma ona doskonały wpływ na cały organizm, gdyż podkręca metabolizm, dotlenia ciało, wspomaga układ krwionośny i oddechowy oraz wzmacnia naszą odporność.

Sport i dieta

Jeśli naszym głównym celem jest odchudzanie, jazdę na rowerze musimy uzupełniać odpowiednią dietą. By chudnąć, musimy organizmowi dostarczać mniej kalorii, niż spalamy, nie oznacza to jednak, że powinniśmy stosować głodówki. Zdrowa, zbilansowana dieta, bogata w białko i węglowodany dające energię do ćwiczeń to podstawa. Musimy również pamiętać, by każdy trening zakończyć ćwiczeniami rozciągającymi i wyciszającymi organizm po dużym wysiłku. Systematyczne treningi i konsekwencja przyniosą nam oczekiwane rezultaty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ