Zielony jęczmień na straży naszego zdrowia

Medycyna naturalna od zawsze potrafiła wykorzystywać proste składniki dostępnych na wyciągnięcie ręki darów przyrody. W tajemniczy sposób odkrywała niezwykłe właściwości często niepozornych roślinek. Zielony jęczmień to jeden ze skarbów natury, o którego zaletach nie każdy słyszał – błąd ten należy jak najszybciej naprawić.

Gdzie go znaleźć, jak stosować?

Preparaty i artykuły farmaceutyczne z jęczmienia, to specyfiki zawierające 7- dniowe młode zboże. Czy to proszek z soku młodych pędów, czy specjalne tabletki lub kiełki – postać wartościowych składników nie jest istotna. Jęczmień możemy także sami wyhodować z dostępnych na rynku nasion. Zalecaną dawką jest szklanka soku lub odpowiednia porcja tabletek. Zapewni nam ona zdrowy wygląd i świetne samopoczucie, o jakim dotychczas marzyliśmy.

Po co nam zielony jęczmień?

Jakie niezwykłe składniki zawiera ta niezwykła roślina? Przede wszystkim witaminy C i E, beta-karoten, żelazo i magnez, jest też źródłem wapnia i cynku. Ma w swoim składzie cenne dla naszego organizmu aminokwasy, których nie jesteśmy w stanie sami wytworzyć, takie jak: fenyloalanina, lizyna, leucyna, kwas glutaminowy i asparginowy. Jak większość naturalnych leków pochodzenia roślinnego, zielony jęczmień jest bogatym źródłem błonnika.

Lista składników daje nam odpowiedź na pytanie o cudowne właściwości tego niepozornego młodego zboża. Badania potwierdziły jego działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe. Obniża on poziom złego cholesterolu, a co za tym idzie eliminuje ryzyko miażdżycy i chorób układu naczyniowego. Witamina E, zwana „witaminą młodości” odpowiada za opóźnienie efektów starzenia, zdrowy i młody wygląd skóry, redukcję zmarszczek. Witamina C to nieoceniony pomocnik przy zwalczaniu różnego rodzaju infekcji i chorób wirusowych. Warto też wspomnieć, że zawartość żelaza gwarantuje pomyślne leczenie anemii, a rozpuszczalny błonnik przydaje się w procesie odchudzania, wspomagając przemianę materii.

By odkryć w pełni zalety zielonego jęczmienia warto na własnej skórze przekonać się o jego mocy. Czy jako dodatek do koktajli, kanapek, sałatek, czy w postaci gotowych tabletek, na pewno szybko podbije nasze serca.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ