Jak zwalczyć pajączki na nogach domowym sposobem?

Pajączki widoczne na naszych nogach to nic innego, jak rozszerzone naczynia krwionośne, uszkodzone, o niewłaściwym przepływie krwi. Są przyczyną kompleksów i frustracji kobiet na całym świecie, szpecą nogi powodują ich opuchliznę i podwyższoną wrażliwość na dotyk. Skąd się biorą? Co o nich wiemy?

Przyczyny powstawania pajączków

Poza podłożem genetycznym, jako przyczynę powstawania tych mankamentów urody lekarze wymieniają ciążę, chodzenie na wysokich obcasach, zmiany hormonalne, środki antykoncepcyjne, palenie papierosów, nadwagę, brak aktywności fizycznej, czy noszenie zbyt ciasnych ubrań oraz bielizny. Nieleczone pajączki to prosta droga do powstawania żylaków.

Czy można im zapobiec?

Jako lekarstwo na niechciane pajączki uznawana jest zmiana stylu życia na bardziej aktywny. Nie każdy sport jest wskazany przy problemach z krążeniem, ale pływanie, jazda na rowerze, czy spacery to prosty i skuteczny sposób na obniżenie ciśnienia żylnego i usprawnienie przepływu krwi. Dobre skutki przyniesie też zmiana diety na bogatą w witaminy A, C i E oraz selen, cynk, miedź i rutynę. Wskazana jest również rezygnacja z używek takich, jak alkohol i papierosy.

Domowe sposoby na pajączki

Spożywanie ekstraktów z borówki czernicy, miłorzębu japońskiego i gotu koli jest polecane przez specjalistów, jako skuteczne w walce z pajączkami. Artykuły zawierające te substancje wzmacniają naczynia krwionośne i wspomagają przepływ krwi. Dobre skutki daje też masaż skóry miękką szczotką, gimnastyka nóg, unoszenie ich w górę podczas odpoczynku. Lekarze polecają także noszenie rajstop i pończoch uciskowych, spożywanie herbatek ziołowych poprawiających krążenie oraz zażywanie Rutinoscorbinu i Diosminy wzmacniających ściany krwionośne naczyń. Zimne okłady są również dobrym pomysłem, natomiast gorące kąpiele i zakładanie nogi na nogę to coś, z czego powinniśmy zrezygnować.

Niestety to kobiety częściej zapadają na tego typu schorzenie. Nie zniknie ono samoistnie i jeśli zależy nam na chodzeniu w sukienkach, musimy zmobilizować siły do walki z pajączkami.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ