Dlaczego nie potrafię schudnąć? Wymieniamy najczęstsze błędy

Cudowne diety skutkują najczęściej efektem jo-jo, spadkiem naszej motywacji, a dodatkowo źle wpływają na stan organizmu i kondycję skóry. Umiejętne, rozsądne odchudzanie nie tylko pozwoli nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę, ale sprawi, że zgubione kilogramy już nigdy do nas nie wrócą. Podpowiadamy, jakich reguł przestrzegać, by schudnąć na dobre.

Dobry plan to podstawa

Zaplanujmy nasze odchudzanie, jako zmianę dotychczasowego życia, jeśli chcemy zerwać z nieatrakcyjnym wyglądem, porzućmy raz na zawsze również złe przyzwyczajenia i nawyki, które doprowadziły nas do aktualnego stanu. Załóżmy sobie, że miesięcznie stracimy maksymalnie 5 kilogramów. Krótkofalowe duże spadki wagi to murowany efekt jo-jo i rozstępy. Do odchudzania przystępujemy jako do zadania na kilka miesięcy, a nie na kilka tygodni przed wyjazdem nad morze.

Dieta

Nie musimy się głodzić. Wystarczy, że ograniczymy spożywane porcje, zwiększymy liczbę małych posiłków, pomiędzy którymi przerwy będą wynosiły nie więcej niż 4 godziny. Kolację od snu powinny dzielić co najmniej 3 godziny. Wystarczy, że ograniczymy tłuszcze, słodycze i słodkie napoje gazowane, by dostrzec pozytywne skutki naszej diety.

Ruch

Prawidłowe odżywianie to 70% sukcesu w odchudzaniu. Resztę stanowi aktywność fizyczna. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca godzinny, średnio intensywny wysiłek 3 razy w tygodniu, jako minimalną dawkę ruchu dla zdrowego organizmu. Wybierzmy rodzaj sportu, który sprawia nam największą przyjemność i zarezerwujmy sobie czas na jego uprawianie. Możemy trenować w grupie, by wzajemnie się wspierać i nie tracić motywacji. Wystarczą nam nawet zwyczajne spacery, które z czasem, wraz ze wzrostem formy możemy zastąpić nordic walking lub bieganiem – sport uzależnia, przy regularnych treningach mamy spore szanse stać się fanami tego zdrowego nałogu.

Dodatkowa pomoc

Odchudzanie wspomaga także usuwanie toksyn, które nagromadzone w organizmie negatywnie wpływają na efekty naszych starań. Możemy to zrobić przy pomocy suplementów lub specjalnych plastrów naklejanych na stopy na czas snu, choć najprostszym sposobem jest regularne picie wody mineralnej.

Artykuły kosmetyczne to również nasi sprzymierzeńcy w odchudzaniu. Ciało zmienia swą objętość, lecz skóra nie jest aż tak elastyczna, by dostosować się do nowej sylwetki. Balsamy i mleczka ujędrniające zadbają o jej kondycję i doskonały wygląd.

Spróbujmy podejść do odchudzania z głową – konsekwencja i przestrzeganie planu dadzą oczekiwane efekty.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ