Wytrzymałe kaski rowerowe

0
988

Wiosna to niechybnie czas rozpoczęcia sezonu rowerowego. Ta dyscyplina sportu to doskonały pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także na poruszanie się po mieście rekreacyjnie czy też w drodze do szkoły lub pracy. Do jazdy potrzebny jest nie tylko wygodny rower, ale również takie elementy jak oświetlenie rowerowe, zabezpieczenie do roweru, dzwonek czy też kask rowerowy, który zapewnia bezpieczeństwo głowy w razie upadku. Zbliżający się sezon to właśnie czas odpowiedzi na pytanie – jaki kask na rower kupić i jaki będzie najlepszy, a jednocześnie nie spustoszy portfela? Z odpowiedzią przychodzą kaski rowerowe Uvex. Firma Uvex to rodzinne przedsiębiorstwo rodem z Niemiec, którego historia sięga lat 20. XX wieku. Początkowo produkowali oni gogle, później kaski narciarskie, ochraniacze i w końcu – kaski rowerowe. Z biegiem lat Uvex stał się synonimem wysokiej jakości i gwarancji bezpieczeństwa.

Uvex posiada kilka serii produkcyjnych kasków rowerowych, a w tym między innymi Allround (kaski rowerowe uniwersalne), kaski rowerowe do MTB, kaski rowerowe Race dla miłośników szybkiej jazdy, City, Junior oferujące szeroki wybór kasków rowerowych dla dzieci, a także kaski rowerowe Enduro. Każda z tych serii posiada wiele modeli do wyboru i każdy na pewno znajdzie model odpowiadający jego indywidualnym potrzebom.

Jaką żywotność ma kask rowerowy Uvex?

Kaski rowerowe marki Uvex mają żywotność do 8 lat od daty produkcji, która jest umieszczona wewnątrz kasku. W zależności od intensywności używania producent rekomenduje, aby kask rowerowy wymienić po 3-5 latach, a poza tym po każdym wypadku, gdyż nawet pomimo braku widocznych uszkodzeń, właściwości amortyzacyjne kasku po wypadku mogą już nie być takie same jak w przypadku nowego modelu.

Kaski rowerowe Uvex też bardzo łatwo się konserwuje. Nosząc kaski na głowie pocimy się, wskazane jest więc, aby je czyścić. Aby wyczyścić kask należy wyjąć wszystkie wkładki znajdujące się wewnątrz, co jest naprawdę łatwe, gdyż wszystkie są mocowane na rzep. Do ich czyszczenia nie trzeba też żadnych specjalnych środków. Wystarczy bowiem woda z mydłem, a potem gruntowne wysuszenie. Powierzchnię zewnętrzną kasku można przetrzeć po prostu mokrą szmatką z kurzu i pozostałości owadów. Po wyczyszczeniu kask będzie wyglądał jak nowy, a jego elementy odblaskowe będą znów widoczne, co na pewno zwiększy bezpieczeństwo użytkownika. Odpowiednio konserwowany kask rowerowy na pewno posłuży dłużej i będzie się dobre prezentował.

Kaski rowerowe marki UVEX to nowoczesny sprzęt wykorzystujący najnowsze technologie i materiały wysokiej jakości, dzięki czemu użytkownik dostaje gwarancję bezpieczeństwa w razie wypadku. Wśród technologii znajduje się między innymi innowacyjna technologia Hardshell, czyli specjalnie formowana zewnętrzna skorupa zewnętrzna i wewnętrzna, która jest odporna na uderzenia, a także absorbująca wstrząsy i izolująca wnętrze. Kaski są też wyposażone w nowoczesne systemy wentylacyjne, które zapobiegają nadmiernemu poceniu się głowy podczas jazdy na rowerze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ