Dla kogo zabieg liposukcji podbródka?

0
1230

Liposukcja podbródka to coraz częściej wykonywany zabieg w naszym kraju. Pozwala pozbyć się nieestetycznego defektu oraz przywrócić młodzieńczy wygląd i odzyskać pewność siebie. Na czym polega liposukcja podbródka? Jakie ma zalety i przeciwwskazania?

Liposukcja podbródka

Podwójny podbródek spędza sen z powiek wielu kobietom i mężczyznom. Na tłuszcz nagromadzony w okolicach brody i szyi najczęściej nie mamy żadnego wpływu i wbrew pozorom wcale nie dotyczy on tylko osób z nadwagą. Na niewiele się zdają różnego rodzaju ćwiczenia. Najskuteczniejszym sposobem, aby pozbyć się tego defektu jest liposukcja podbródka – zabieg ten może być przeprowadzony zarówno metodą chirurgiczną, jak i laserową. Jak wygląda sposób tradycyjny? Polega na odsysaniu tłuszczu tworzącego drugi podbródek. Lekarz wykonuje nacięcie o długości 2 do 4 cm w okolicach uszu i podbródka, a następnie za pomocą specjalnego narzędzia zakończonego cienką rurką usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. Cały proces nie jest zbyt skomplikowany i trwa od 45 minut do godziny. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, a po zabiegu pacjent może udać się do domu. Niezbędne jest jednak umieszczenie na głowie opatrunku uciskowego.

Liposukcja metodą laserową

Liposukcja podbródka Warszawa za pomocą lasera to dosyć nowa metoda, która w krótkim czasie zdobyła wiele pozytywnych opinii. Nie wiąże się ona z usuwaniem zbędnego tłuszczu chirurgicznie oraz związanym z tym procesem ssania. Zabieg polega na zastosowaniu energii świetlnej w celu ogrzania komórek. Jest to metoda skuteczniejsza oraz bardziej efektywna od tradycyjnej liposukcji. Działanie promieni laserowych sprawia, że błony komórek tłuszczowych zostają rozbite, a włókna kolagenowe podgrzane. Sprawia to, że skóra staje się jędrniejsza i jednocześnie pozbawiona nierówności i rozstępów.

Komu nie zaleca się tego zabiegu? Osobom, które mają problemy z krzepliwością krwi, cierpią na cukrzycę oraz dolegliwości nerek czy wątroby. Sam zabieg trwa od 30 minut do godziny. Profesjonalnie wykonany nie wiąże się z powikłaniami, niekiedy jednak może wystąpić po nim tkliwość na dotyk i oparzenie oraz bardzo rzadko infekcja lub zapalenie. Liposukcja podbródka polecana jest każdemu, kto pragnie pozbyć się kompleksu podwójnego podbródka oraz podkreślić owal swojej twarzy. Zabieg dodatkowo przywraca młodzieńczy wygląd, a jego efekty utrzymują się przez dłuższy czas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ