Kurtki rowerowe

Pierwsze promienie słońca zapowiadające nadejście wiosny to czas, w którym wielu rowerzystów decyduje się powrócić po długiej zimie do swojej ulubionej formy aktywności fizycznej. Wybierając się na pierwsze wiosenne przejażdżki należy pamiętać o prawidłowym doborze stroju, którego jednym z podstawowych elementów jest kurtka rowerowa, prawidłowo dopasowana do panujących na zewnatrz warunków atmosferycznych. Jakie kurtki rowerowe najlepiej sprawdzą się do jazdy w wiosennej aurze?

Kurtki rowerowe na wiosnę – jakie właściwości powinny posiadać?

Kurtki rowerowe występują w sporej liczbie wariantów, co pozwala każdemu miłośnikowi jazdy na dwóch kółkach wybrać spośród nich okrycie wierzchnie idealne dla siebie. Poszukując idealnej odzieży wierzchniej na wiosenne przejażdżki warto w pierwszej kolejności uwzględnić aurę, jaka zazwyczaj panuje wiosną. Jest to bowiem dość specyficzna pora roku, w której nie brakuje słonecznych, ciepłych dni, ale także okresów, który nadal odczuwamy bliskość zimy. Kurtka rowerowa powinna posiadać pożądane w tym okresie właściwości przeciwwiatrowe oraz przeciwdeszczowe, a także osłaniać użytkownika przed chłodem.

Wszystkie profesjonalne kurtki rowerowe dostępne w sprzedaży są wiatroszczelne, co oznacza, że będą dobrze chroniły nas przed powiewami chłodnego wiatru. Dzielimy je na klasyczne wiatrówki, które są lekkie i oddychające, ale nie posiadają za to właściwości wodoodpornych, co czyni z nich dobry wybór raczej na suche, wiosenne dni. W dni, kiedy pada deszcz, warto natomiast założyć na siebie kurtkę przeciwdeszczową, która posiada klejone szwy oraz jest wyprodukowana z wodoodpornych materiałów. Wiosną warto mieć także w zanadrzu kurtkę zimową z ociepleniem na wypadek, gdyby zdarzyły się mroźne dni, a pomimo tego nie chcielibyśmy rezygnować z regularnych przejażdżek.

Po jakie kurtki rowerowe warto sięgnąć?

Kurtka na rower

Wiosna jest piękną porą roku, która wręcz idealnie nadaje się na powrót do aktywności fizycznej po zimowej przerwie. Coraz dłuższe dni zachęcają do wyciągnięcia roweru z garażu i ruszenia na nim przed siebie. Dobrej jakości kurtka rowerowa zapewni z kolei dobre samopoczucie, osłonę przed wiatrem i deszczem, pozwalając każdemu rowerzyście na komfortowe i bezpieczne dla zdrowia uprawianie jego ulubionego hobby. Profesjonalne kurtki rowerowe są produkowane z wysokiej jakości, syntetycznych materiałów, które gwarantują doskonałe samopoczucie podczas wiosennych przejażdżek.

Do wyboru na okres wiosenny mamy lekkie kurtki wiatrówki chroniące przed wiatrem i zajmujące mało miejsca, typowe kurtki przeciwdeszczowe gwarantujące optymalną ochronę przed wodą oraz kurtki zimowe, czyli ciepłą odzież wierzchnią na zimne dni, która dodatkowo od spodu jest ocieplone i oczywiście wiatroszczelna. Każda kurtka rowerowa posiada ponadto przedłużany tył, który zabezpiecza dolną część pleców rowerzysty przed wychłodzeniem i przewianiem, a niektóre z nich posiadają dodatkowo chowane kaptury, które szczególnie przydadzą się w deszczową pogodę. Odblaski pozwalają na bezpieczną jazdę po zapadnięciu zmroku czyniąc rowerzystę lepiej widocznym dla kierowców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ