włosy
fot. Pixabay.com

Nie każda z nas naturalnie może cieszyć się włosami do pasa które dodatkowo wystarczy rozczesać. Nie oznacza jednak, że nic nie możemy z tym zrobić jeśli natura obdarzyła nas słabymi i podatnymi na zniszczenia włosami. 

Zadbaj od środka

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/zdrowie-wlosow/

 

Pielęgnację włosów rozpocznij od środka! Sprawdź czy na pewno dostarczasz wszystkie niezbędne składniki do organizmu w codziennej diecie. Jeśli nie, warto skonsultować się z lekarzem a następnie rozpocząć stosowanie suplementów diety. Nie oczekuj efektów po kilku dniach, jednak w tym przypadku Twoja cierpliwość popłaci. Po kilku tygodniach powinnaś zauważyć jak włosy stają się gęstsze oraz pojawiają się nowe włoski. Nie zapominaj o tym by się wysypiać i dotleniać organizm.

 

Pielęgnacja od zewnątrz

 

Poza suplementami które warto regularnie stosować, powinnaś zadbać o nie od zewnątrz. Chociaż włos jest martwy, odżywki wnikają w strukturę nadając blask fryzurze. Jednak również powinny używane regularnie i dobrane do struktury włosa. Pomyśl również o olejowaniu włosów by dogłębnie je odżywić. Kolejnym krokiem powinno być suszenie włosów jedynie chłodnym powietrzem suszarki oraz znacznie ograniczenie stylizacji na gorąco by nie zniweczyć osiągniętych efektów. Uważaj na kosmetyki zawierające alkohol. Ten składnik często zawierają pianki oraz lakiery do włosów co przy częstym stosowaniu może wysuszać dodatkowo włosy.

 

Jeśli mimo wprowadzenia zmian po kilku tygodniach wciąż nie widzisz rezultatów, powinnaś skonsultować się z trychologiem by upewnić się, że problem nie leży głębiej.

 

Przeczytaj też: http://www.suplementyzdrowia.pl/zdrowe-i-mocne-paznokcie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ