włosy
fot. pexels.com

Rekonstrukcja owłosienia, czyli powszechnie zwany – przeszczep włosów, zalicza się do zabiegów chirurgii plastycznej. Z usług tych korzysta wiele osób, z różnych miejsc Polski, świata. Zobacz, z jakich metody rekonstrukcji owłosienia można skorzystać, w jakich przypadkach oraz kto może i powinien z nich skorzystać.

Zobacz też: http://jegoego.pl/przeszczep-wlosow-w-katowicach-najlepsze-dostepne-metody/

Przeszczep włosów metodą FUE

FUE to przeszczep zdecydowanie mniej inwazyjny od przeszczepu opisanego poniżej – metoda ,,strip’’. FUE polega na tzw. ekstrakcji. Otóż ze skóry pobiera się pojedyncze mieszki z włosami, a następnie przenosi się je w docelowe miejsce biorcze. Przeszczep włosów metodą FUE sprawia, że na skórze głowy nie ma blizn, jak jest w przypadku metody ,,strip’’. Dodatkowo FUE gwarantuje bardzo estetyczny efekt, który jest również bardzo naturalny. Najlepsze w tej metodzie przeszczepu włosów jest to, że dzięki przeniesieniu mieszków wraz z włosami, nowa fryzura zachowuje się jak naturalna – rośnie, można ją ścinać, formować, wygląda i zachowuje się, jak naturalne włosy.

Przeszczep włosów metodą ,,strip’’

Metoda ,,strip’’ to jedna z najczęściej wybieranych metod przeszczepu włosów. Polega ona na tym, że z tylnej części głowy pobiera się fragment skóry, na którym ulokowane są naturalne cebulki włosów. W następnej kolejności, ten pobrany pasek wszczepia się w miejsca, w których tych cebulek włosowych brakuje. Zabieg ten jest bardzo skuteczny, jednak zwłaszcza u mężczyzn blizna pozabiegowa może być widoczna na skórze głowy. Strip daje jednak gwarancję, że w miejscu, w którym owłosienia brakowało – pojawi się nowe.

Dla kogo dedykowany jest zabieg przeszczepu włosów?

Z zabiegu przeszczepu włosów najczęściej korzystają panowie, którzy walczą z łysieniem spowodowanym nadmiarem testosteronu. Z przeszczepu cebulek włosów korzystają jednak także kobiety. Mimo, że płeć nie ma znaczenia na możliwość skorzystania z przeszczepu, to bardzo ważne jest, aby osoba poddająca się zabiegowi była zdrowa (lekarz przeprowadza wnikliwy wywiad z potencjalnym pacjentem) oraz posiadała tzw. miejsca dawcze, z których można pobrać cebulki / mieszki z włosami i skierować je do miejsca biorczego.

Przeczytaj też:http://www.prohelvetia.pl/jak-funkcjonuja-polskie-banki-spermy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ