W jaki sposób można pielęgnować brodę

Każdy właściciel brody powinien, oprócz regularnych wizyt u barbera, wykonywać zabiegi pielęgnacyjne we własnym zakresie. Do podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych zaliczamy przede wszystkim olejek i balsam. Wielu mężczyzn błędnie uważa, że oba te preparaty działają w taki sam sposób. Jeżeli i Ty jesteś w tej grupie, to musisz przeczytać przygotowany przez nas artykuł. Opowiemy w nim dokładnie, jak działa olejek i balsam do brody.

Czym charakteryzuje się olejek do brody?

Olejek to podstawowy element każdego zestawu do pielęgnacji brody. Dlatego jeśli zależy Ci na pięknym wyglądzie Twojej brody, to powinieneś jak najszybciej zakupić ten preparat. Zadaniem olejku jest odpowiednie nawilżenie i odżywienie zarostu. Aby uzyskać oczekiwane efekty, musisz uzbroić się w cierpliwość. Ważne jest regularne stosowanie olejku do brody. To sprawi, że nie tylko Twoje włosy, ale także skóra stanie się lepiej odżywiona. Ponadto stosowanie olejku znacznie podniesie odporność brody na działanie czynników zewnętrznych jak woda i wiatr. Namacalnym efektem stosowania olejku będzie też lepszy wygląd Twojej brody.

Olejki do brody produkowane są z naturalnych składników, takich jak olejki roślinne i specjalne ekstrakty. Konsystencja olejku jest ciekła, dlatego nie będziesz miał problemu z rozprowadzeniem go na brodzie. Po nałożeniu olejku z pewnością docenisz jeszcze jedną jego zaletę. Chodzi oczywiście o przyjemny zapach, jaki pozostanie na Twoim zaroście.

Czym charakteryzuje się balsam do brody?

Dla odmiany balsam do brody to dużo bardziej złożony produkt. Analizując jego skład, znajdziesz wiele analogii do olejku. Balsam również składa się z naturalnych ekstraktów. Oprócz nich w składzie występują również masła i woski. To właśnie one decydują o gęstej konsystencji balsamu. Gęstość jest zasadniczą różnicą pomiędzy olejkiem a balsamem i decyduje o przeznaczeniu danego preparatu. Balsam będzie Ci służył przede wszystkim do modelowania brody. Ale nie tylko. Podobnie jak olejek ma on także właściwości odżywcze. Regularne stosowanie balsamu pozytywnie wpływa na stan zarostu. Czy musisz stosować balsam? Na pewno tak, jeśli oprócz odżywienia chcesz ją także ułożyć wedle swoich upodobań. Pamiętaj, że balsam do brody ma gęstszą konsystencję, a więc trudniej dociera do skóry aniżeli olejek. Stosując balsam, powinieneś uważać z dozowaniem ilości tego kosmetyku.

Czy można łączyć olejek i balsam do brody?

Kupując zestaw do pielęgnacji brody, z pewnością znajdziesz w nim zarówno olejek, jak i balsam. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać jednocześnie obu preparatów. Dobrym pomysłem będzie wybór obu produktów z jednej serii. Dzięki temu masz pewność, że ich właściwości będą się uzupełniać, pozytywnie wpływając na Twój zarost. Łącząc oba produkty, musisz jednak zachować ostrożność. Olejek do brody możesz z powodzeniem stosować codziennie. Po balsam najlepiej sięgnąć w momencie, kiedy chcesz nadać brodzie odpowiedni kształt. Jeśli akurat nie planujesz żadnego wyjścia, to pozwól brodzie żyć własnym życiem i nie nakładaj balsamu. Stosując balsam, uważaj, aby nie przesadzić z jego ilością.

Jeśli chcesz zadbać o zarost w sposób kompleksowy, powinieneś odwiedzić stronę menland.pl. Znajdziesz tam bogaty wybór kosmetyków i narzędzi do brody i wąsów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ