Porady psychologiczne online

Wzrost zainteresowania poradami psychologicznymi wynika z wielu czynników. Zasadnicze znaczenia ma zmiana sposobu myślenia o przypadłościach psychologicznych. Jeszcze kilkanaście lat temu psychiatra i psycholog kojarzył się ze szpitalem dla umysłowo chorych. Obecnie zawody te zaczynają być postrzegane po prostu jako jedne z wielu dziedzin medycyny. Różnica jest tylko taka, że praca psychologa ma ukoić umysł, a nie ciało. Ponadto rozwój społeczny i gospodarczy ujawnił wiele nowych dolegliwości, z którymi chcemy walczyć.

Jakiego rodzaju przypadłości leczy psycholog?

Wraz z rozwojem społeczeństwa pojawiają się różnego rodzaju problemy natury psychologicznej. Psycholog przeprowadza testy osobowości i stawia diagnozę psychologiczną.

Pomoc psychologa może dotyczyć problemów w związku małżeńskim lub partnerskim. Psycholog prowadzi terapię par i małżeństw, które przechodzą kryzys. Tego rodzaju terapia pozwala na spotkanie się na neutralnym gruncie i przedstawienie drugiej osobie swoich potrzeb. Psycholog pełni zatem rolę mediatora pomiędzy osobami i jednocześnie wspomaga znalezienie rozwiązania akceptowalnego przez obie strony.

Szybkie tempo życia sprawia, że wielu z nas doskwierają objawy depresji, bezsenności, nadpobudliwości. Czujemy, że nie nadążamy za innymi. Ponadto zmagamy się ze spadkiem libido i motywacji do działania. Rozmowa z profesjonalistą skutecznie redukuje te objawy.

Leczenie psychologiczne skierowane jest także do osób, które zmagają się z efektem jojo (psychodietetyk) oraz wszelkiego rodzaju uzależnieniami (na przykład uzależnieniami od substancji psychoaktywnych, alkoholu, papierosów, hazardu, seksu, zakupów).

Do kogo skierowana jest oferta porady online?

Rozmowa z psychologiem jest zalecana wszystkim osobom, które odczuwają dyskomfort psychologiczny spowodowany własnym działaniem, jak również działaniem innych. Porada psychologa zalecana jest zatem nie tylko osobom uzależnionym, ale także członkom ich rodziny. Psycholog posiada wykształcenie i doświadczenie, które umożliwia mu udzielanie konkretnych porad. Ponadto zna różnego rodzaju ośrodki, do których można udać się po pomoc.

Porady psychologa mogą dotyczyć tak dorosłych, jak i dzieci. Psycholog dziecięcy sprawdza się w leczeniu dziecięcych uzależnień (na przykład od gier), problemach międzypokoleniowych w rodzinie, braku więzi, problemach dzieci związanych z przebywaniem w grupie rówieśników.

Jak wygląda porada psychologa on-line?

Konsultacja z psychologiem on-line odbywa się poprzez komunikator internetowy (Skype lub Zoom). W spotkaniu może wziąć udział jedna lub więcej osób zaangażowanych w problem. Ważne, aby zapewnić sobie ustronne miejsce i komfortowe warunki do rozmowy (słuchawki, mikrofon). Zapisując się na wizytę, należy uiścić opłatę na konto bankowe ośrodka psychologicznego.  

Psycholog online to świetne rozwiązanie dla osób, które mają problem z wyjściem z domu, osób przebywających w delegacji lub na urlopie. Dzięki tego rodzaju usłudze możemy zapewnić również kontynuację leczenia po przeprowadzce. Ośrodkiem, który posiada doświadczenie w udzielaniu zdalnych porad psychologicznych i psychiatrycznych, jest warszawskie Centrum-Ja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ