Uroda zębów

Piękne zęby to zęby: zdrowe, mocne, białe. Zadajemy sobie pytanie co robić, żeby były mocne, lśniące? Takie są idealne i każdy chce takie mieć.

5 sposobów na piękne i zdrowe zęby

Pierwszym czynnikiem, aby utrzymać ten „trójpak ” jest odpowiednia dieta. Pokarmy, które spożywamy muszą być bogate w wapń, tłuszcze oraz witaminy. Po drugie zawsze musimy umyć zęby przed pójściem spać. Po trzecie nie myjemy zębów bezpośrednio po posiłku. Dajemy ślinie w ustach czas na wyrównanie pH tj około 30 minut. Po czwarte w trosce, by dokładnie pozbyć się resztek jedzenia w zakamarkach zębów używamy nici dentystycznych. Po piąte stosujmy płukanki stomatologiczne. Pamiętamy, że dzielimy je na kosmetyczne, są to płyny odświeżające oraz lecznicze zawierające składniki przeciwdziałające chorobą jamy ustnej. To najważniejsze zasady, które zawsze powinniśmy stosować w trosce o zdrowe zęby.

W stomatologi pojawiają się nowe trendy, które pozwalają zachować szeroko pojętą „urodę zębów”. Duże możliwości w tym zakresie daje „piaskowanie zębów” i skaling.

Na czym polega piaskowanie zębów i skaling?

Otóż piaskowanie zębów to oczyszczanie zębów z osadu i kamienia nazębnego za pomocą zawiesiny z drobinkami nazwanymi piaskiem stomatologicznym. Tak krótko wyjaśnić można nazwę zabiegu pt: „piaskowanie zębów”.

Celem tego zabiegu jest likwidacja przebarwień na zębach. Następnie dotarcie do miejsc pomiędzy zębami gdzie na co dzień nie wyczyścimy ich szczoteczką do zębów. Końcowy etap to usuwanie powstałego kamienia nazębnego.

Stomatolodzy zalecają wykonanie takiego zabiegu dwa razy do roku. Po wykonaniu zabiegu pacjent przez około 3 godziny nie powinien jeść i pić. Jeśli pacjenci nie mają głębokich przebarwień i dużej ilości kamienia nazębnego, to dzięki piaskowaniu uzyskują także efekt wybielający zęby.

Natomiast skaling to usuwanie kamienia nazębnego. Wyróżniamy skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy. Wykorzystuje się metody, które są także technikami. Stosujemy tu działania mechaniczne gdzie się kamień z zębów ściera, laserowe usuwa się go za pomocą lasera, dźwiękowe przy użyciu fal dźwiękowych, ultradźwiękowe za pomocą ultradźwięków. Każde działanie jest odrębną metodą. Specjalista i pacjent decydują co zastosować. Jednak najbardziej popularna jest obecnie metoda ultradźwiękowa.

Na stronach internetowych możemy znaleźć wiele gabinetów stomatologicznych, które oferują swoje usługi z wystrojem gabinetów, rodzajem zabiegów i ich cen. W trosce o promienny, biały uśmiech możemy skorzystać z usług gabinetu stomatologicznego: emdent.pl oraz zabiegów stomatologii estetycznej.

Powyższe zabiegi w dużym stopniu poprawiają samopoczucie klientów. Zadowolenie z rezultatów wpływa na pewność siebie u kobiet i mężczyzn. Podnosi ich motywację do działania na różnych płaszczyznach. Rośnie także prawdopodobieństwo skorzystania przez te osoby z nowych zabiegów, które pojawiają się w ofercie gabinetów stomatologicznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ