Prosty sposób na czystą wodę

0
1472

Jakość wody używanej w codziennym życiu bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Zapewne nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak zbawienny jest wpływ jakości wody na naszą skórę i włosy, jeszcze większe znaczenie ma jej wartość, kiedy myślimy o przygotowywaniu posiłków lub bezpośrednim spożyciu. Czy w warunkach domowych możliwe jest łatwe i szybkie uzyskanie zdrowej i smacznej wody? Przekonajmy się.

Problematyczna jakość wody

Na jakość wody wpływa zarówno to w jaki sposób jest pozyskiwana i jakie procesy uzdatniające przeprowadzają przedsiębiorstwa wodociągowe, jak i stan instalacji przesyłowych oraz armatury w naszych domach i mieszkaniach. Proces jest złożony, a droga długa i skomplikowana, nic więc dziwnego, że często smak i wygląd cieczy płynącej z kranu nie tylko nie zachęca, ale wręcz odstrasza, Mętny, mało przejrzysty płyn, często o brudnym zabarwieniu to wciąż częsty widok. Nawet jeśli jej parametry fizyczne i chemiczne odpowiadają surowym normom, to wrażenia organoleptyczne nie należą do najprzyjemniejszych. Dlaczego tak się dzieje?

Woda podczas podróży do naszych kranów przebywa często dziesiątki kilometrów rur i instalacji przesyłowych. Po drodze wypłukuje rdze, drobiny piasku i osady, które następnie trafiają do naszych czajników, garnków i szklanek. Nie bez znaczenia jest też zawartość, a dokładniej mówiąc nadmiar, pierwiastków i związków chemicznych. Żelazo i magnez występują w wodzie w sposób naturalny, jednak jeśli ich stężenie jest wyjątkowo wysokie, to efektem mogą być między innymi nieestetyczne i trudne do usunięcia osady, a także zmętnienia. Do pełnego obrazu warto dodać nieprzyjemny zapach i smak. Ten ostatni może być na tyle silny, że wpłynie na jakość napojów i zniweczy nawet największe starania kulinarne.

Zdrowa woda zawsze pod ręką

Istnieje kilka sposobów rozwiązania problemu jakości wody. Możemy pokusić się o inwestycję w kompletną stację uzdatniania – taki system nie tylko pozbawi wodę nadmiaru zbędnych substancji, ale dodatkowo może ją również zmiękczyć. Niestety inwestycja nie jest mała, wymaga również cyklicznego nadzoru i dbałości serwisowej. Rozwiązaniem pośrednim są zestawy filtrów narurowych. Ich wkłady mogą być dobierane zgodnie z potrzebami i pozwolą na wstępne oczyszczenie i uzdatnienie płynu. Montaż jest prostszy, choć również wymaga ingerencji w istniejącą instalację hydrauliczną oraz wygospodarowania odpowiedniego miejsca.

Jeżeli jednak zależy nam na szybkim dostępie do zdrowej i czystej wody przeznaczonej do celów spożywczych, możemy skorzystać z dużo prostszego, a przy okazji tańszego rozwiązania. Dzbanki filtrujące nie stanowią dużego wydatku, mają atrakcyjne i stylowe wzornictwo, przede wszystkim jednak gwarantują prosty i szybki stały dostęp do smacznej wody. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu Aquamelior. Przekonamy się, jak duży jest wybór dostępnych kształtów, kolorów i pojemności. Dobra jakość wody podąża tu w parze z ekologią i bardzo dobrym stosunkiem wartości do ceny. Miłym dodatkiem jest możliwość dokonania szybkich i wygodnych zakupów internetowych. Warto!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPszczelarz – jak wygląda praca?
Następny artykułUroda zębów
Redakcja Zrodlozdrowia.pl

Chcesz żyć długo? To tak jak ja! Dlatego zdecydowałam się żyć zdrowo i dbać o siebie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ