Trwały makijaż ust na co dzień

Robiąc make-up nie bardzo istotny, aczkolwiek często pomijany i zapominany jest makijaż ust. Nie zawsze wystarczy przeciągnąć wargi pomadką i błyszczykiem. Po pierwsze, należy to zrobić umiejętnie, by pokreślić piękno ust i ewentualnie ukryć ich mankamenty oraz tak, by makijaż był trwały i nie rozmazał się po kilkunastu minutach.

Rozmazana szminka czy pomadka? To dość częsty widok. Okazuje się, że wiele pań bardzo nieumiejętnie wykonuje makijaż ust, czego następstwem jest właśnie taki efekt. O ile podkreślenie oczu, ich pomalowanie skupia dużą uwagę pań, o tyle wiele z nich do ust podchodzi z lekką ignorancją, co jest poważnym błędem.

Jak zrobić makijaż ust, który będzie piękny i trwały?

Wiele kobiet nietrwałość pomadek czy błyszczyków zrzuca na ich jakość. Niektóre z nich z tego powodu nawet rezygnuje z makijażu ust. A to błąd, bowiem pięknie podkreślone wargi mogą być wisienką na torcie każdego make-upu. Okazuje się, że trwałość kosmetyków można przedłużyć, trzeba tylko wiedzieć – jak to zrobić.

Wykonując makijaż ust, trzeba wcześniej odpowiednio zadbać o wargi. Nie ma co ukrywać – suche skórki itp. nie tylko wyglądają niezbyt estetycznie, ale i obniżają trwałość pomadek. Dlatego wcześniej należy zrobić peeling warg. Można je pocierać mokrym, wilgotnym ręcznikiem lub miękką szczoteczką. Niektóre panie mieszają z wazeliną do ust bądź kremem odrobinę sypanej kawy i nakładają na usta, lekko je masując przez kilka minut. Taki zabieg wygładzi usta, usunie martwy naskórek i sprawi, że pomadki, błyszczyki itp. będą się trzymać znacznie lepiej i dłużej.

Po peelingu trzeba nałożyć na usta bezbarwny balsam, by je dodatkowo odżywić i sprawić, by stały się miękkie. Tu należy jednak postawić na specyfik wysokiej jakości, by nie był zbyt tłusty i nie obciążał ust. Dlatego lepiej, by był to balsam, aniżeli bezbarwna pomadka ochronna. Po 5 minutach można zebrać ewentualny nadmiar specyfiku z warg i zabrać się za makijaż ust.

Najpierw obrysowujemy je konturówką, dzięki temu można lekko zmienić ich kształt, np. sprawić, że wąskie staną się pełniejsze. Jej kolor powinien być zbliżony do naturalnego koloru warg. Gdy je obrysujemy malujemy także po całych ustach, potem rozcieramy ją lekko palcem. Chcąc uniknąć wyblakniętego koloru, najlepiej jest nakładać szminkę pędzelkiem, wówczas nie nałożymy jej zbyt dużo, co często się zdarza. Jeśli i tak stwierdzimy, że pomadki na ustach jest zbyt dużo, należy zebrać jej nadmiar chusteczką. Dla intensywniejszego koloru można chwilę odczekać i ponownie nanieść pędzelkiem pomadkę.

Często zdarza się, że pomadka niestety znajduje się także na zębach. By tego uniknąć, należy palcem przetrzeć wewnętrzną stronę warg.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ