Sposoby na oklapnięte włosy

Nadeszła zima i nasze włosy często ukrywamy pod czapkami. Niestety, chociaż chronią one przed chłodem, to nie mają zbyt dobrego wpływu na nasze włosy – stają się one oklapnięte i szybciej się przetłuszczają. Jednak nie warto rezygnować z nakrycia głowy, bo to dzięki nim unikniemy przeziębienia oraz poważniejszych chorób. Lepiej znaleźć swój idealny sposób na przyklapnięte i pozbawione objętości włosy.

Jak sobie poradzić z oklapniętymi włosami?

Niektórzy myślą, że to niemożliwe, aby w zimie nie mieć przyklapniętych włosów. Z tego powodu rezygnują z czapek, czasami chronią głowę pod kapturem, ale też nie zawsze. Na szczęście są metody, które pomogą nadać włosom puszystości. Wbrew pozorom nie są one zbyt trudne i warto się do nich zastosować, a nasza fryzura wiele na tym zyska.

Odpowiednio dobrana fryzura

Pierwszym sposobem, który pomoże nam się uporać z przyklapniętymi włosami jest dobór odpowiedniej fryzury. To w głównej mierze ma znaczący wpływ na ich wygląd. Warto pamiętać, że objętość włosów zależy w dużym stopniu zależy od tego, jak je wycieniujemy.

W przypadku cienkich włosów jest ono wręcz niezbędne. Takie włosy warto jeszcze modelować na szczotce lub wałkach. Jednak w przypadku, długich i bardzo cienkich włosów może być jeszcze trudniej i cieniowanie nie zawsze wystarcza. Cienkie kosmyki zdecydowanie lepiej wyglądają, gdy są krótkie, wtedy łatwiej im zapewnić odpowiednią objętość. Oklapnięte włosy możemy też tapirować, ale ta metoda czasami szkodzi włosom.

Dlatego najlepiej zostawić ją na specjalne okazje.

Pielęgnacja włosów

Odpowiednia fryzura jest bardzo ważna, ale to nie wystarczy. Należy też odpowiednio dbać o włosy, wówczas zyskają na objętości. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Przede wszystkim niezbędne okażą się szampony, które nie zawierają w swoim składzie nadmiernie obciążających silikonów. Warto też od czasu do czasu stosować peeling skóry głowy, który nada włosom dodatkowej objętości. Kolejnym istotnym elementem pielęgnacji oklapniętych włosów są różnego rodzaju płukanki.

Sposoby na oklapnięte włosy

Doskonale sprawdzi się piwna, ponieważ chmiel świetnie łagodzi podrażnienia skóry, wzmacnia cebulki włosów oraz reguluje działanie gruczołów łojowych. Należy za to uważać z maskami. Niestety posiadaczki cienkich włosów nie powinny stosować zbyt często produktów mających tendencję do obciążania włókien włosowych.

Techniki suszenia

Ważne są też sposoby suszenia włosów. Niestety, te pozbawione objętości źle znoszą naturalne schnięcie. Chociaż jest ono najzdrowsze dla włosów, to cienkie włosy będą zbyt szybko opadać. W jaki sposób więc suszyć cienkie włosy? Najlepiej w czasie suszenia głowę trzymać opuszczoną w dół. Dodatkowo warto nadać objętości palcami poprzez odbijanie je od skóry głowy. Świetnie sprawdzi się również stosowanie suszarki z dyfuzorem. Taki model o wiele lepiej rozprowadza ciepło, a także nadaje włosom objętości. Na koniec suszenie najlepiej zmienić temperaturę na mniejszą, dzięki temu doskonale utrwalimy fryzurę.

Sposoby na zwiększenie objętości fryzury

Jest też kilka sposobów, które pomogą nam zwiększyć objętość fryzury. Możemy upiąć wysoki koczek, który nosimy przez godzin. Jak go rozpuścimy nasze włosy, same uniosą się u nasady. Kolejna metoda to spięcie włosów w koński ogon na czubku głowy. Po jego rozpuszczeniu uzyskamy taki sam efekt jak po koczku. Z takim kucykiem możemy nawet spać całą noc, tylko trzeba pamiętać, aby nie ściskać włosów zbyt mocno. Można też zmienić przedziałek, a włosy od razu zyskają objęctość.

Stosuj suplementy diety

Na wpływ naszych włosów ma również wpływ odpowiednia dieta. Dlatego nie można o niej zapominać. Niestety nie zawsze mamy możliwość dostarczyć wszystkich niezbędnych składników. W takich chwilach najlepiej zastosować suplementy diety. Te małe pigułki dostarczą nam witamin niezbędnych, dzięki którym nasze włosy będą rosły zdrowo i staną się o wiele silniejsze. Najlepiej sprawdzą się te suplementy diety, które zawierają kiełki zbóż. Warto je stosować przynajmniej przez trzy miesiące.

[Głosów:4    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ