Soczewki Dailies Total 1 – jakie błędy popełniamy przy ich noszeniu?

0
1484

Jednodniowe soczewki Dailies Total 1 stanowią interesującą alternatywę dla klasycznych okularów korekcyjnych, w znaczny sposób przewyższając ich walory praktyczno-użytkowe. Oferują wysoki komfort noszenia, możliwość uprawiania ulubionych sportów oraz naturalny wygląd. O braku efektu „zamglenia” czy konieczności nieustannego poprawiania nie wspominając… Należy jednak pamiętać, że nawet najdoskonalsze rozwiązanie skrywa w sobie pewne mankamenty. W przypadku soczewek Dailies Total 1 są to różnego rodzaju nawyki wynikające z nieodpowiedniego użytkowania, które nie tylko wywołują destrukcyjny wpływ na ich kondycję, ale również w sposób istotny mogą zaszkodzić naszym oczom. Jak zatem powinno przebiegać prawidłowego użytkowanie szkieł kontaktowych?

Nie tylko higiena

Jak wynika z danych, aż 10 procent przeszczepów, jakie przeprowadza się na rogówce, jest spowodowanych powikłaniami wynikającymi z nieodpowiedniego stosowania szkieł kontaktowych. To chyba wystarczający dowód, dla którego w kwestii użytkowania „kontaktów” nie można pozwolić sobie na (bezmyślną) swobodę. I nie chodzi wyłącznie o zachowanie niezbędnej higieny (choć ta jest bardzo ważna), ale również o unikanie pewnych nawyków, które niestety wśród naszych rodaków są bardzo popularne… Jak zatem rozpocząć swoją przygodę z soczewkami Dailies Total 1, aby zapewnić swoim oczom komfort i bezpieczeństwo?

Najczęściej popełniane błędy przy noszeniu szkieł kontaktowych

Jednym z najpoważniejszych i niestety najczęściej spotykanych nawyków jest spanie w „kontaktach”. Mowa oczywiście o tych, które nie są do tego przystosowane. Takie postępowanie nie tylko przyczynia się do przesuszenia gałek ocznych i podrażnień, ale również prowadzi do licznych infekcji. No tak, ale ktoś mógłby powiedzieć: co w takim razie z krótką, poobiednią drzemką? Czy mając soczewki Dailies Total 1 trzeba je koniecznie ściągać i po przebudzeniu zmieniać na nowe? Tu sytuacja przedstawia się troszkę inaczej. A wszystko dlatego, że są to szkła, które wykonano z materiału silikonowo-hydrożelowego, który przepuszcza tlen, dzięki czemu nawet podczas krótkiej drzemki tlen dociera do rogówki.

Kolejnym, równie niechlubnym i powszechnie stosowanym błędem jest nieprzestrzeganie się do zaleceń producenta, określających termin ich wymiany. Jak to wygląda w praktyce? Mianowicie tak, że jednodniowe soczewki Dailies Total 1 są noszone przez kilka dni, a miesięczne przez okres dłuższy niż 30 dni. Takie zachowanie osób noszących szkła jest bardzo nieodpowiedzialne, albowiem może powodować nie tylko podrażnienia gałki ocznej, ale również jej uszkodzenie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ