Stale rozwijająca się technologia umożliwia wykorzystywanie innowacyjnych i skutecznych rozwiązań niemalże w obszarze każdej branży i dziedziny. Na ewolucji postępu z pewnością korzysta również dział medycyny, który z wielką skutecznością stosuje wiele urządzeń i sprzętów zarówno w diagnostyce, leczeniu, jak i działaniach bezpośrednio ratujących życie człowieka. Jednym z tego rodzaju maszyn jest defibrylator. Czym on jest? Do czego służy? W jakich sytuacjach należy korzystać z tego rodzaju urządzenia? Jak używać defibrylatora?
Czym jest defibrylator?
Defibrylator to urządzenie medyczne, używane zarówno przez lekarzy, ratowników medycznych, jak i osoby ratujące życie innym jednostkom. Sprzęt ten posiada specjalnie wybudowane programy, dzięki którym możliwe jest pobudzenie serca do prawidłowej pracy. Zadaniem mechanizmu jest również ustabilizowanie pracy serca, jego rytmu oraz wyciszenie migotania komór narządu.
Defibrylator to automatyczne urządzenie przenośne użytku zewnętrznego, którego zadaniem jest ratowanie życia i przywracanie prawidłowej pracy serca. Do czego jeszcze służy ten niezwykły wynalazek? W jakich sytuacjach należy z niego korzystać?
Do czego służy defibrylator?
Defibrylator to nowoczesne i niezwykle przydatne urządzenie medyczne. To przede wszystkim sprzęt do przeprowadzania zabiegu defibrylacji. Jest to maszyna, która bezpośrednio ratuje życie człowieka, który utracił zdolność do samodzielnej pracy serca. Jest ratunkiem, w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Dzięki całkowitej automatyzacji, urządzenie to może być obsługiwane zarówno przez specjalistów, jak i osoby przypadkowe. Jego innowacyjne rozwiązania i opcje pozwalają w sposób szybki i prosty przywrócić prawidłową pracę serca.
W jakich sytuacjach należy skorzystać z tego rodzaju urządzenia?
Zastosowanie i wykorzystanie defibrylatora.
Zawał serca oraz zatrzymanie krążenia to jedne z głównych i najczęstszych przyczyn zgonów całego społeczeństwa. Zły, szybki tryb życia, dużo stresu, nieprawidłowa dieta, jak również rozwijające się choroby układowe podnoszą ryzyko zatrzymania mięśnia sercowego, a co za tym idzie nagłego zawału czy śmierci. Jednakże istnieje szansa na zmniejszenie tego rodzaju przypadków, dzięki zastosowaniu nowoczesnego, automatycznego sprzętu do wprowadzenia elektrycznego wstrząsu, pobudzającego serce do ponownej pracy.
Defibrylator to urządzenie, które stosuje się w przypadkach takich, jak: migotanie komór, zaburzenia lub ustanie pracy serca, częstoskurcz komorowy oraz innych stanów, w których wymagana jest natychmiastowa interwencja impulsem elektrycznym.
Jak używać defibrylatora?
Proces defibrylacji polega na chwilowym wymuszeniu zatrzymania wszystkich komórek mięśnia sercowego po to, aby po chwili wprawić je w prawidłowy rytm – zmusić do podjęcia pracy.
W jaki sposób korzystać z urządzenia?
Sprzęt ten to w pełni zautomatyzowana technologia, dzięki czemu korzystanie z niego jest proste i intuicyjne.
Pierwszym, bardzo ważnym krokiem jest ułożenie pacjenta na plecach w miejscu bezpiecznym, o płaskiej, stabilnej powierzchni. Ważne jest, aby podłoże było suche i twarde. Wokół pacjenta nie powinny również znajdować się elementy metalowe. Kolejno należy przyczepić do odsłoniętej klatki piersiowej chorego, dwie znajdujące się w zestawie elektrody. W następnym etapie urządzenie samo dostosowuje moc oraz rodzaj impulsu do ciała pacjenta. Nowoczesne urządzenia posiadają opcje głosowego instruktażu oraz pomocy osobie obsługującej defibrylator.
Więcej informacji znjadziecie na: https://anco.com.pl/pl/p/DEFIBLYRATOR-LIFEPAK-1000-Z-EKG/438