Blizna to nic innego jak nowy naskórek, powstały w miejscu uszkodzenia starego. Sama w sobie jest więc czymś dobrym, świadczącym o zdolności naszej skóry do regeneracji. Dla wielu z nas jest to jednak wstydliwy problem. Blizna nie wygląda estetycznie, ma inny kolor, który często staje się intensywniejszy przy znacznej zmianie temperatury. Nic więc dziwnego, że szukamy sposobów, na usunięcie jej, zmniejszenie czy zamaskowanie. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-rozjasnic-blizny-na-ciele/

Rodzaje blizn

Blizny możemy podzielić na kilka rodzajów ze względu na przyczynę ich powstania. Większość z nim wywołana jest zewnętrznymi czynnikami. Ma to miejsce na przykład w przypadku urazów czy zabiegów chirurgicznych. Drugi rodzaj spowodowany jest czynnikami wewnętrznymi jak nagły przyrost wagi czy ciąża, kiedy to skóra musi się rozciągnąć mocno w krótkim czasie, w wyniku czego dochodzi do jej mikrouszkodzeń, uwidaczniających się w postaci rozstępów. Walczy z nimi niemal każda kobieta.

Wygląd blizny zależy w głównej mierze od tego jak przebiegał proces gojenia się rany, jak głęboka była, a także od wieku, ponieważ wraz z upływem lat nasza skóra regeneruje się coraz trudniej. Cóż więc możemy zrobić w przypadku zranienia? Na początek dokładnie oczyścić ranę, aby nie ropiała i by uniknąć zakażenia, a potem zapewnić jej stały dostęp do powietrza, które wspiera proces gojenia i regeneracji naskórka. Gdy rana się całkiem  zagoi warto od razu sięgnąć po maści na blizny, która rozjaśni ją. Aby maści te przyniosły efekt trzeba smarować nimi dwa razy w ciągu dnia, wmasowując w chorobowo zmienione miejsca i powtarzać regularnie. 

Sposoby na blizny

W przypadku rozstępów sama maść niewiele pomoże. Przede wszystkim należy zdecydowanie reagować juz na samym początku, zaraz po pojawieniu się pręg, które są wtedy jeszcze różowe , a nie białe. Dobre rezultaty przyniesie codzienny masaż z użyciem masażera lub twardej szczotki, a także naprzemienny ciepło-zimny prysznic. Po kąpieli wmasujmy preparat, najlepiej skoncentrowane serum przeciw rozstępom. Zadbajmy by skóra była odpowiednio nawilżona również od wewnątrz, pilnujmy więc codziennej odpowiedniej dawki wody. 

Przeczytaj też: http://www.modaforte.pl/damska-czapka-najmodniejsze-fasony/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ