oczy
fot. pixabay.com

Wzrok to dla nas jeden z kluczowych zmysłów. Nie zawsze jednak dbamy o to, by móc jak najdłużej cieszyć się dobrym widzeniem. Zazwyczaj reagujemy dopiero, gdy oczy dają nam sygnały, że zaczyna się dziać coś złego. Wpadamy wtedy w panikę, ponieważ trudno sobie wyobrazic utratę wzroku choćby na krótko. Dbaj więc o swoje oczy regularnie. Przedstawiamy kilka sposobów, jak to robić, aby przynosiło długofalowe efekty. 

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/cwiczenia-oczu-poprawe-wzroku/

Ćwiczenia oczu

Tak jak aktywność fizyczna pozwala nam utrzymać nasze ciało w dobrej kondycji, tak i dla oczu opracowano specjalne ćwiczenia, które przedłużą ich dobrostan. Jednym z najbardziej znanych i najbardziej skutecznych jest trening wzroku metodą Batesa. Zanim jednak zdecydujemy się na takie ćwiczenia powinniśmy zasięgnąć rady specjalisty, szczególnie jeśli mamy jakieś wady wzroku czy inne problemy z widzeniem. Odpowiednio dobrane przez okulistę ćwiczenia wpierają leczenie krótkowzroczności. Musimy jednak pamiętaj, że efekty zależą od indywidualnych predyspozycji każdego pacjenta. U jednych będą one bardziej zauważalne, u innych z kolei może nie przyniosą poprawy, ale za to zahamują postęp dolegliwości oczu? Lekarz podkreślają korzyści jakie niosą za sobą takie treningi: poprawa koncentracji, lepsze widzenie, mniejsze ryzyko chorób oczu.

Relaks oczu 

Choć dla wielu ćwiczenia wzroku wydaja się nowością, to korzysta z nich sporo osób. Popularnością cieszy się ostatnio zwłaszcza joga dla oczu. To serie delikatnych powtórzeń, które zrelaksują nasz oczy, przyniosą ukojenie dla umysłu, wycisza natrętne myśli. Całe dnie spędzamy przed ekranami komputerów, nie zdając sobie sprawy, jak odbija się to na kondycji naszych oczu. Przesuszone, przemęczone dają wkrótce o sobie znać zaczerwienieniem, łzawienie, szczypaniem. Nie warto doprowadzać ich do takiego stanu. Dobrym pomysłem będą kilkuminutowe przerwy, podczas których oderwiemy wzrok od komputera, wykonamy kilka ćwiczeń, przymkniemy oczy na kilka minut. Dobrze jest mieć pod ręką krople nawilżające, które przyniosą ulgę. 

Przeczytaj też: http://www.zdrowieinatura.pl/jak-podniesc-odpornosc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ