Przeszczep włosów. 3 rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć

Choć łysienie to absolutnie naturalne zjawisko, związane przede wszystkim z działaniem męskich hormonów płciowych, w ostatnich latach bardzo przybrało na sile. Jest to związane przede wszystkim z tym, że coraz częściej panowie stykają się ze zjawiskami, które przyspieszają ten proces. Wypadanie włosów związane jest z wieloma przykrymi aspektami, znacznie obniżającymi jakość życia. Najważniejsze z nich to problemy z poczuciem własnej wartości, nieestetyczny wygląd oraz niski komfort w słoneczne dni. Na szczęście istnieją sposoby na to, by z tym sporym problemem sobie poradzić.

  1. Łysienie mężczyzn – jakie czynniki mogą je przyspieszać?
  2. Łysienie mężczyzn – przeszczep włosów. Na czym polega?
  3. Łysienie mężczyzn – transplantacja włosów. O czym pamiętać?

Łysienie mężczyzn – jakie czynniki mogą je przyspieszać?

Jak wspomnieliśmy już na samym początku artykułu, łysienie mężczyzn spowodowane jest przede wszystkim aktywnością męskich hormonów – zwłaszcza testosteronu. Jego szybkość uzależniona jest w największej mierze od jego poziomu, jednak na tempo wypadania włosów wpływają także inne czynniki zewnętrzne. Najważniejszym z nich jest stres, którego w dzisiejszych czasach nie sposób uniknąć. Wypadanie włosów może też wynikać z niewłaściwej diety, ubogiej w składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów oraz utrzymania dobrej kondycji skóry głowy. Niestety, w większości przypadków łysienie to proces, który nie hamuje się i nie odwraca samoistnie.

Łysienie mężczyzn – przeszczep włosów. Na czym polega?

Dlatego jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się tego problemu jest konsultacja z lekarzem, który zaleci odpowiednią metodę leczenia. Najczęściej okazuje się nią przeszczep włosów. Polega on na pobraniu włosów z części głowy, na której te nadal rosną i przeszczepieniu ich w miejsce dotknięte łysieniem. Zabieg nie jest skomplikowany, jednak należy się do niego odpowiednio przygotować. Więcej informacji o tym, jak przebiega przeszczep włosów i co należy zrobić przed jego przeprowadzeniem, znajdziemy na stronie kliniki Medmix.

klinika medmix

Łysienie mężczyzn – transplantacja włosów. O czym pamiętać?

Przeszczep włosów to zabieg, który może być przeprowadzony u niemal wszystkich mężczyzn. Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania co do tej metody, dlatego pierwszy etapem powinna być konsultacja z lekarzem. Jest ona także niezbędna do tego, by opracować skuteczny plan leczenia i zagwarantować, że przyniesie ono skutki oczekiwane przez pacjenta. Transplantacja włosów wiąże się też z koniecznością odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu – wszystkie jej zasady również objaśni nam lekarz.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ