Apteka internetowa - dlaczego warto z niej korzystać

Jeszcze do niedawna byliśmy przyzwyczajeni, że leki czy suplementy diety można było kupić jedynie w aptekach stacjonarnych lub, w przypadku ogólnodostępnych środków przeciwbólowych, w marketach i dyskontach. Jednak odkąd pojawiła się w Polsce pierwsza apteka internetowa, rynek farmaceutyczny stopniowo przenosił się do internetu, a kolejne apteki online zyskiwały coraz szersze grono klientów.

  1. Apteka internetowa pozwala zaoszczędzić
  2. Uwaga na oszustów!

Apteki internetowe oferują pełen asortyment leków dostępnych bez recepty, kosmetyków, dermokosmetyków, suplementów diety oraz sprzętu sportowego i medycznego wraz z akcesoriami. W wielu z nich pojawia się również zdrowa żywność i zioła, a także produkty higieniczne dla dzieci i dorosłych.

Apteka internetowa pozwala zaoszczędzić

Dla wielu konsumentów decydujące dla wyboru apteki znaczenie ma cena oferowanych produktów. W tym aspekcie apteka internetowa ma przewagę na swoimi stacjonarnymi odpowiednikami – na kupowanych produktach można zaoszczędzić spore sumy pieniędzy. W aptekach internetowych często można skorzystać z dodatkowych promocji i obniżek cenowych, np. na produkty konkretnej marki lub te z krótkim terminem ważności.

Robiąc zakupy w aptece internetowej oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas. Zakupione produkty można zamówić z dostawą do domu, a po opłaceniu przesyłki zostaną przywiezione pod wskazany adres w ciągu kilku dni. Nie trzeba więc rezerwować czasu na wizytę w aptece w godzinach jej otwarcia lub czekać w kolejce. Dobra apteka internetowa, taka jak np. Nowafarmacja, otwarta jest przez całą dobę, więc zakupy można zrobić w dogodnym dla siebie czasie, nawet w dzień wolny od pracy lub świąteczny, a także w nocy. Opłaty dokonuje się przelewem, kartą kredytową lub przy odbiorze zamówienia – wybór należy do kupującego.

Uwaga na oszustów!

Robiąc zakupy w internecie łatwo jest paść ofiarą nieuczciwych sprzedawców, którzy podszywają się pod legalnie działające apteki internetowe. Przed sfinalizowaniem transakcji warto więc sprawdzić wybraną aptekę i zweryfikować, czy jej działalność jest zgodna z prawem. Można tego dokonać na kilka sposobów. Najłatwiejszym z nich jest sprawdzenie, czy na swojej stronie apteka internetowa publikuje numer zezwolenia na prowadzenie tego typu działalności. Nazwa apteki powinna znajdować się w Krajowym Rejestrze Aptek, a na stronach www legalnie działających aptek pojawia się również logo, które funkcjonuje na terenie całej Unii Europejskiej – jest to biały krzyż na tle złożonym z szarych i zielonych pasów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ