Ładne stopy są prawdziwą ozdobą. Niestety są też one prawdziwą rzadkością. Noszenie niewygodnego obuwia, nieadekwatna higiena, czy też brak czasu na peelingi i masaże lub wiele innych czynników wpływają na powstanie przeróżnych problemów ze stopami. Jeden z nich jest szczególnie uciążliwy i dotyczy naprawdę wielu osób…

Sucha skóra na stopach

Jest nim oczywiście sucha skóra, występująca przede wszystkim na piętach. Od czasu do czasu, kiedy nam bardzo ona przeszkadza albo gdy chcemy włożyć sandałki, próbujemy przeróżnych peelingów, stosujemy tarki czy pumeksy. Niestety takie jednorazowe działania dużo nam nie pomogą. Tutaj bowiem konieczna jest długotrwała terapia. Czy warto ją podejmować? Oczywiście, że tak! Oprócz niewątpliwej korzyści, jaką będą piękne stopy, będziemy się także czuć lepiej i bardziej komfortowo w każdej sytuacji. Chodzenie będzie także znacznie wygodniejsze.

Przyczyny i konsekwencje suchych stóp

Dlaczego cierpimy tak często na tę przykrą dolegliwość? Otóż nie możemy zapominać, że to właśnie na stopach opiera się ciężar naszego ciała. Dlatego też skóra w tym miejscu jest bardzo gruba.
Z tego powodu niestety niedostateczne nawilżenie i nawet drobne błędy w pielęgnacji bardzo szybko powodują wysuszenie jej. Warto także wiedzieć, że suche stopy towarzyszą nieraz wielu chorobom endokrynologicznym oraz cukrzycy. Należy także mieć świadomość, że konsekwencją suchych stóp są często pęknięcia naskórka, które są bardzo bolesne i powoduję problemy z chodzeniem.

Podolog – dla zdrowych i ładnych stóp

Co zatem należy zrobić, kiedy zauważymy u siebie oznaki suchych stóp? Otóż warto udać się do podologa, czyli lekarza zajmującego się stopami. Jak znajdziemy odpowiedni gabinet? W tym celu najlepiej jest skorzystać z profesjonalnej wyszukiwarki podolodzy.pl. Jak zaś będzie wyglądała nasza wizyta? Otóż podolog z racji swojego ogólnomedycznego wykształcenia profesjonalnie i kompleksowo podejdzie do naszych dolegliwości. Nie tylko określi on, jaki jest stan naszych stóp oraz poleci oraz wyjaśni jego przyczynę, lecz również zleci odpowiednie leczenie.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ