Wspólne dbanie o zdrowie jest dla kochających się osób rzeczą absolutnie nadrzędną. Nie powinno być w tym zakresie najmniejszych wyjątków. Niestety, o ile większość sfer jest dla nas bardzo istotna, o tyle kwestia zębów pozostawia wiele do życzenia. Zdrowie jamy ustnej nadal traktujemy nieco po macoszemu, co niestety może przynieść bardzo przykre efekty w postaci nierozpoznanej początkowo, wspólnej infekcji.

W naszej jamie ustnej mnożą się bakterie, które naturalnie usuwamy poprzez właściwie wykonaną, codzienną higienę. Niestety, jeśli jeden z partnerów zaniedba tę czynność, lub pojawiły się u niego zmiany chorobowe, może w nieświadomy sposób podzielić się nimi z ukochaną osobą. Nieświadomi zagrożeń korzystamy także ze wspólnych kubków, a dzielenie się posiłkiem na zasadzie „daj gryza” dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Nie namawiamy do zerwania z czułością, czy wzajemnym się częstowaniem, ale do wspólnej dbałości o zdrowie jamy ustnej. Wizyty u stomatologa mogą stać się rytuałem, który łączy, a nie dzieli (żona chodzi, ja nie, bo nie mam takiej potrzeby) i daje dobry, trwały przykład młodszej części rodziny. Wyrabianie dobrych i prozdrowotnych nawyków nie musi wiązać się z wyłącznymi wizytami powiązanymi z procesem leczenia. W grze zespołowej ważny jest także sam dentysta, ortodonta czy higienistka stomatologiczna.

Dbajcie o zęby z najlepszymi specjalistami

W zamierzchłych czasach (wielu ich nawet nie pamięta), w każdej szkole był dobry zwyczaj zajęć z higienistką stomatologiczną. Niestety, teraz praktycznie takich lekcji się nie spotyka. Tymczasem znakomita większość z nas nie wie jak prawidłowo przeprowadzić codzienną higienę jamy ustnej i na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę i kosmetyki do pielęgnacji zębów.

W dobrych gabinetach stomatologicznych nie tylko leczy się zęby, ale także proponuje profesjonalne porady i instruktaż. Zaglądając do krakowskiej Dentestetica, możemy się przekonać, że lekcje higieny jamy ustnej pokażą nam wszystkim (i dorosłym, i dzieciom), że pomiędzy zębami są szczeliny, które nie mogą zostać pominięte, język i wewnętrzna strona policzków to miejsca, w których bakterie znajdują swój ciepły przyczółek. Higienistka stomatologiczna nauczy jak używać nici dentystycznych, skrobaka do języka i podpowie, w jaki sposób należy szczotkować zęby.

Kolejnym graczem są specjaliści — stomatolog i ortodonta. Nawet jeśli ktoś z naszych bliskich panicznie boi się tychże lekarzy i już na samą myśl o wizycie ucieka, gdzie tylko się da, nic nie stoi na przeszkodzie, by umówić się na konsultację. W takich klinikach jak DENTestetica.pl specjaliści stosują terapię, która pokonuje dentofobię i pozwala na leczenie kanałowe zębów bez strachu. Dostępność tomografii komputerowej i RTG umożliwia natychmiastowe zdiagnozowanie problemu, a nowoczesne techniki leczenia szybko zażegnają każdą nieprawidłowość. Dbajcie o zdrowie, dbajcie o zęby w zespole i olśniewajcie świat pięknym uśmiechem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ