Problem nadmiernego pocenia- jak sobie z nim poradzić?

Stres, pośpiech, ale także po prostu wysoka temperatura- to prosty sposób na pojawienie się potnych, mokrych, a także nieestetycznych plam na Twoim ubraniu. Niestety najbardziej problematycznym miejscem są zwykle nasze pachy. Tracimy w takiej sytuacji pewność siebie, bardziej ograniczamy nasze ruchy, żeby na pewno nikt w pobliżu tego nie zauważył, a czasami też po prostu załamujemy ręce. Jednakże okazuje się, że można sobie z tym poradzić bez większego wysiłku i nigdy więcej już nie martwić się takimi problemami.

Pierwszym krokiem do wzmożonej walki z różnymi mokrymi plamami pod pachami jest głównie zdiagnozowanie przyczyny, dla której się one często pojawiają. Mogą być one wynikiem nadmiernej potliwości, albo także złego materiału twoich ubrań, czy też składu kosmetyków, które podrażniają twoją skórę. Innymi przyczynami może być nieodpowiednia depilacja, czy też zaburzenia hormonalne albo po prostu brak odpowiedniego nawodnienia organizmu, czy też źle skomponowanej diety. Różnego rodzaju antyperspiranty dostępne w wielu drogeriach za zadanie mają maskowanie takiego nieprzyjemnego zapachu, tak więc nie do końca zwalczają sam problem potliwości. Poniżej więc przedstawiamy kilka niezwykle prostych sposobów, które mogą ci pomóc w tym niewygodnym problemie.

– kapiel z dodatkiem soli- częste pocenie się to między innymi dobry sposób naszego organizmu na pozbycie się nadmiaru niepożądanych toksyn. Kąpiel z małym dodatkiem odpowiedniej soli pomoże nam odblokować pory a także przyczyni się do usunięcia zanieczyszczeń.

– sauna- podobnie jak to jest w przypadku kąpieli z solą, częste korzystanie z sauny zapobiega zwykle gromadzeniu się wielu toksyn w organizmie oraz pomaga w ich usuwaniu. Ponadto, już jedna sesja kąpieli parowej pozwala nam się odpwiednio zrelaksować oraz obniżyć poziom stresu. Korzystaj więc z sauny około 20 minut nawet dwa-trzy razy w tygodniu, pamiętaj jednak o tym, aby przyjmować w tym czasie dużo płynów, ponieważ właśnie częste kąpiele parowe zabierają z nas wodę i wysuszają skórę.

– walka z problemem od środka- Bardzo często niestety zdarza się tak, że nawet przeróżne najdroższe zabiegi oraz kosmetyki nie pomagają nam z nadmierną potliwością, ponieważ tenże problem „tkwi w środku”. W takiej sytuacji spróbuj zatem przyrządzić sobie środek przeciw poceniu we własnej kuchni. A zrób to tak:

Dodaj dwie łyżki octu jabłkowego oraz 1/8 łyżeczki sody oczyszczonej. Następnie dokładnie wymieszaj. Wypijaj taką miksturę codziennie.

-naturalny materiał noszonych ubrań- mokre plamy pod pachami często pojawiają się nawet u osób, które na co dzień wcale nie skarżą się na jakąś nadmierną potliwość swojego ciała . A plamy na ich ubraniach występują sporadycznie. Może więc w takiej sytuacji być to problemem materiału twojej bluzki. Właśnie w takim przypadku zalecane jest więc używanie odzieży bawełnianej, która nie posiada sztucznych zamienników.

Problem nadmiernego pocenia- jak sobie z nim poradzić?

Pamiętaj jednak o tym, że potliwość ciała może być też spowodowana różnymi problemami zdrowotnymi. Jeśli więc nie potrafisz znaleźć dla siebie odpowiedniego rozwiązania, to po prostu udaj się na konsultację do lekarza.

Okazuje się, że często nasze naczynia krwionośne rozszerzają się, dlatego więcej krwi wtedy dociera pod powierzchnię naszej skóry, gdzie ulega ona schłodzeniu. Jeśli to jednak nie wystarcza, zaczynamy właśnie wydzielać pot. Pot jest wytwarzany przez gruczoły potowe, które znajdują się głęboko w naszej skórze właściwej, a wypływa on na powierzchnię przez bardzo małe kanaliki.

Parując, wydzielany pot odbiera niestety ciepło skórze oraz przepływającej pod nią krwi. Pot jest bowiem jednym z najważniejszych w naszym organizmie systemem chłodzenia. Ludzkie ciało w końcu stale wytwarza ciepło, wiąże się to przecież z procesami przemiany materii. Kiedy bowiem na przykład na skutek dużego upału albo wytężonego wysiłku fizycznego temperatura ciała znacznie wzrasta, nasz organizm stara się po prostu bronić przed przegrzaniem, oddając powstałe ciepło otoczeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ