Już nie tylko pracownicy biurowi czy programiści mają styczność z komputerem, ale również pozostali pracownicy i właściciele firmy muszą zaznajomić się z różnymi rodzajami programów komputerowych czy też obsługą mediów społecznościowych. Właśnie dlatego ten artykuł kierujemy do wszystkich osób, które narażone są na kilka godzin spędzonych przed ekranem monitora – sprawdźcie jak zadbać o swój wzrok.

Ustawienie miejsca pracy

Pierwszą istotną kwestią jest przemeblowanie miejsca pracy, aby było zgodne z Twoim wzrostem i trybem pracy, a mianowicie koniecznie trzeba zadbać o ulokowanie monitora komputera czy też samego laptopa. Powinien od znajdować się około pół metra od Twojej twarzy, a sam ekran powinien być nieco poniżej Twojej linii wzroku. Zatem jeśli spojrzysz na wprost, powinieneś zobaczyć górną krawędź monitora, a podczas spoglądania w dół Twój wzrok oraz szyja nie będą aż tak zmęczone.

Oczywiście poza ustawieniem odpowiedniej wysokości krzesła, trzeba również pamiętać o rodzaju oświetlenia pomieszczenia, gdzie powinno znajdować się jak najwięcej naturalnego światła. Oczy stają się mniej podrażnione, gdy nie mają nadmiernej styczności z promieniowaniem świateł lamp. Następnie należy ograniczyć częstotliwość używania klimatyzacji albo chociaż ustawić ją w taki sposób, by wiatr nie padał prosto w oczy, ponieważ wpływa to na ich przesuszenie. Również wiatr powoduje unoszenie się cząsteczek kurzy i innych zanieczyszczeń w pomieszczeniu, przez co mogą one przyklejać się do powierzchni oczu czy soczewek kontaktowych. Wszystko to może skutkować zaczerwienieniem oczu, podrażnieniem, suchością i zmęczeniem, które potęgowane jest dodatkowo przez rzadsze mruganie powiekami, gdy pracujemy przy komputerze.

Przerwa jest konieczna

Nie można absolutnie zapominać o chwili odpoczynku i wytchnienia przez cały dzień ciężkiej pracy, ponieważ ma to zbawienny wpływ nie tylko na kondycję naszych oczy, ale również kręgosłupa czy po prostu naszą psychikę. Dobrze jest zatem zaplanować w czasie dnia kilka krótszych przerw 5-15 minutowych oraz co najmniej jednej dłuższej, podczas której możesz przykładowo zjeść obiad albo przewietrzyć się na zewnątrz i dotlenić komórki mózgowe.

Gwarantujemy, że to zadziała, a Twoje oczy będą nareszcie miały szansę odpocząć od promieniowania UV oraz wielu innych. Naturalne światło jak już wspominaliśmy jest o wiele korzystniejsze dla oczu i pozwala im na zregenerowanie się przed następnymi godzinami pracy przed komputerem. Również w czasie przerwy możesz pomyśleć o zdrowym odżywianiu, gdzie chociażby posiłki wzbogacone o witaminę A, E i C może pozytywnie oddziaływać na kondycję oczu i prawidłowe widzenie.

Dodatkowe wspomagacze

Mamy na myśli oczywiście MylenShop – krople do oczu, które możesz zakupić między innymi w ich sklepie internetowym. To zdecydowany niezbędnik zarówno w męskiej aktówce, jak i damskiej torebce. Przed ich zakupem należy upewnić się czy krople można stosować nosząc soczewki kontaktowe czy też nie, a także zapoznać się z ich właściwościach oraz zastosowaniem. Z pewnością przyniosą Ci upragnioną ulgę dla zmęczonych i przesuszonych oczu, które wręcz upominają się w ciągu dnia o nawilżenie. Krople te możesz stosować dowolną ilość razy, dzięki czemu możesz dostarczyć oczom taką ilość płynu, jakiej potrzebują. Nie pożałujesz ich kupna, a z pewnością zyskasz większy komfort podczas pracy i świadomość, że skutecznie dbasz o swoje oczy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ