To pytanie zadaje sobie każdy, kto planuje rozpocząć pływanie na desce. Choć naszym zdaniem pytanie to powinno brzmieć zupełnie inaczej – nie czy trenować samemu czy z instruktorem, ale dlaczego pływanie z instruktorem jest jedynym dobrym rozwiązaniem?

Zanim jednak przedstawimy argumenty zastanówmy się skąd bierze się w ogóle pomysł by uczyć się kitesurfingu samemu?

Po pierwsze – wiele osób uważa, że pływanie na desce tylko wygląda na coś trudnego, w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Otóż nie – pływanie na desce wcale nie wygląda na coś trudnego – wręcz przeciwnie – obserwując doświadczonych kitesurferów w akcji można odnieść wrażenie, że oni samoistnie płyną po wodzie, nie wkładając w to praktycznie żadnego wysiłku. W rzeczywistości jest trochę inaczej, ale prawdą jest, że po osiągnięciu określonego poziomu umiejętności pływanie staje się czystą przyjemnością i robi się to niejako mimowolnie.

<>Po drugie większość osób uważa, że do nauki wystarczy kilka tutoriali i materiałów video dostępnych w sieci. Fakt, że w dobie powszechnego internetu znaleźć można naprawdę wiele dobrych materiałów pokazujących jak nauczyć się pływania na desce. Pamiętać należy, że są to jedynie „suche” materiały, nie zawsze przygotowywane przez fachowców i nie wszystkie zawarte tam wskazów są warte wykorzystania.

Po trzecie wiele osób uważa, że kitesurifng to sport absolutnie bezpieczny, że umiejętność dobrego pływania wystarczy aby samodzielnie nauczyć się pływać na desce. Fakt, kitesurfing jest bezpieczny, ale pod warunkiem, że uprawia się go z głową. A, żeby tak było trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać, zacząć od wiedzy teoretycznej, a dopiero potem małymi kroczkami próbować swoich sił na desce.

<>Najważniejszym argumentem przemawiającym za tym by uczyć się kite z instruktorem jest bezpieczeństwo. Tylko pod okiem wykwalifikowanego instruktora nauka może odbywać się bezpiecznie i …szybko. Nauka na własną rękę to nauka metodą prób i błędów, co wiąże się ze sporą stratą czasu. Dlatego jeśli komuś zależy na w miarę szybkich efektach powinien porzucić pomysły o nauce na własną rękę.

Jeśli chcesz uczyć się z instruktorem musisz znaleźć szkołę, która udzieli ci lekcji. Najprościej wyszukać ją przez internetową wyszukiwarkę google wpisując hasło kitesurfing nauka.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ