Kilka zasad udanego, dziennego makijażu

Makijaż dzienny, inaczej od tego wieczorowego, powinien być delikatny. Jego zadaniem jest odświeżeniu skóry i podkreślenie oczu oraz kości policzkowych. Przede wszystkim ma być to też makijaż szybki, któremu poświęca się maksymalnie 10 minut. Z kosmetykami od marki Catrice wykonasz go w bezproblemowy i niedrogi sposób.

Sposób na szybki makijaż w mniej niż 10 minut

Ile z nas to zna. Budzik dzwoni pora wstawać do pracy, szkoły, czy na zajęcia. Czasu zazwyczaj jest niewiele, by tworzyć jakiś skomplikowany makijaż, zresztą do większości z tych miejsc nie wypada malować się za mocno. Szybki makijaż w pięć minut to pomysł idealny, ale czy podkreślający naszą urodę i zalety. Oczywiście, że tak. By pięknie wyglądać nie potrzeba wielu warstw skomplikowanego make-up. Wystarczy kilka podstawowych zasad makijażu, który można wykonać niedrogimi kosmetykami od marki Catrice.

Zacznij od podkładu

Pamiętaj, masz 10 minut, ale przez ten czas możesz zdziałać wiele. Zacznij od nałożenia na twarz korektora marki Catrice, zwłaszcza skupiając się na nosie i powiekach. Korektor delikatnie zakryje niedoskonałości i będzie bazą pod podkład właściwy, który powinno się nakładać specjalnie przeznaczonymi do tego pędzlami lub gąbkami. Wtedy podkład lepiej będzie się wchłaniał i też trzymał dłużej. Podkład dobieraj pod kolor swojej skóry, albo o odcień ciemniejszy. Nie kupuj zbyt jasnego podkładu, bo efekt tego kontrastu będzie widoczny.

Podkreśl spojrzenie

Oczy w całym makijażu dziennym są najważniejsze. Ich podkreślenie nie musi być jednak żmudne i pracochłonne. Potrzebujesz tak naprawdę dwóch rzeczy: eyelinera i tuszu do rzęs Catrice. Te dwa elementy wyostrzą Twoje spojrzenie. Pamiętaj także o brwiach. Jeśli nie masz nałożone na nie henny, to warto szybko je podkreślić cieniami do brwi lub tuszem. Wymodelowane i wyregulowane brwi szczególnie mocno wyostrzają spojrzenie i nadają twarzy smukłości.

Delikatne usta

Jest to makijaż dzienny do pracy, więc nieszczególnie dobrze w tych okolicznościach wyglądała by szminka o intensywnym kolorze. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie błyszczyk, który jest delikatny, a przy tym nawilżający usta.

Konturowanie twarzy

Na koniec, dla pogłębienia efektu możesz podkreślić kości policzkowe różem do policzków lub bronzerem catrice. Efekt ten wysmukli twarz.

Na tym koniec zasad udanego, dziennego makijażu, który zajmie Tobie maksymalnie dziesięć minut. Efekt będzie świeży i młodzieńczy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ