Wyjazd do pracy za granicę najczęściej wiąże się z tym, że będziemy opuszczać kraj na dłużej. Dlatego, dobrze będzie zorientować się, jakie dokumenty są potrzebne do wyjazdu, by później nie było opóźnień oraz żeby nie mieć żadnych problemów natury prawnej.

Dokładne przygotowanie do wyjazdu

Bardzo ważne jest to, aby do wyjazdu przygotować się bardzo dokładnie. Spakowanie ważnych rzeczy to podstawa. Na dodatek, nie można zapominać o zabraniu ważnych dokumentów. Na stronie carework.pl opiekunki i opiekunowie, którzy wyjeżdżają do pracy za granicę znajdą dokładne wytyczne co do tego, jakie muszą posiadać dokumenty, zarówno wymagane zawsze, jak i te które związane są z konkretnie taką pracą. Oznacza to, że będą mogli do wyjazdu przygotować się dokładnie i nic nie będzie ich w stanie zaskoczyć. Oczywiście, warto też przy sobie posiadać referencje od dotychczasowych podopiecznych. To pomoże znaleźć lepsze warunki zatrudnienia oraz pokaże nas w dobrym świetle wobec potencjalnych zleceniodawców. Niezbędne okażą się także tłumaczenia kompetencji zawodowych, ważne adresy do siedzib krajowych i zagranicznych, przetłumaczone CV. Nie można też zapomnieć o dokumentach potwierdzających ważność ubezpieczenia zdrowotnego. W firmie CareWork dokładnie zostanie przedstawiona lista niezbędnych dokumentów. Warto współpracować z tą firmą, by mieć pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy.

Wymagany paszport?

Jeżeli jedziemy do pracy jako opiekunka w Niemczech to nie będziemy potrzebować paszportu. Wystarczy dowód osobisty. Tuż przed wyjazdem, a nawet jeszcze wcześniej warto sprawdzić jego ważność. Niezależnie zaś od tego, gdzie jedziemy do pracy warto zawsze kontaktować się z urzędami pracy, agencjami zatrudnienia, czy doradcami zawodowymi, którzy podpowiedzą nam, jakich dokumentów będziemy potrzebować przed wyjazdem. Na pewno pomoże nam to poczuć się pewniej i finalnie, pojedziemy pracować w nowe miejsce odpowiednio przygotowani.

[Głosów:9    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ