: Każda wada wzroku wymaga odpowiedniego leczenia – najczęściej przez właściwy dobór szkieł. Mojepierwszesoczewki.pl to platforma przeznaczona dla tych, którzy rozważają opcję zamiany tradycyjnych okularów na szkła kontaktowe lub po prostu szukają pomocy przy korekcji wady wzroku.

Wybór soczewek kontaktowych wcale nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Dlatego nigdy nie należy dokonywać go samemu, na zasadzie porad przeczytanych w Internecie lub metody prób i błędów. Oczywiście część szkieł kontaktowych dostępnych jest bez recepty, aczkolwiek konsultacja ze specjalistą jest bezwzględnie konieczna.

Co zrobić przed wyborem soczewek?

Specjaliści portalu mojepierwszesoczewki.pl przyjmują zasadę, że “nie ma niewłaściwych pytań”. Każdą wątpliwość starają się wyjaśnić w przystępny sposób. Przede wszystkim zwracają uwagę na szczegółową diagnostykę. Wad wzroku jest wiele, podobnie jak metod ich leczenia i korekty. Co więcej, w ramach jednego schorzenia może wystąpić wiele odmian, które wymagają specjalistycznej wiedzy i indywidualnego podejścia. Dlatego jeśli zaobserwowaliśmy niepokojące objawy u siebie lub jednego z naszych bliskich, nie należy odkładać konsultacji na bliżej nieokreśloną przyszłość. Wzrok ma to do siebie, że codziennie go wytężamy, stąd brak właściwej profilaktyki i leczenia prowadzi do szybkiego postępu wady, co może znacznie obniżyć dyskomfort normalnego funkcjonowania. Poza problemami z widzeniem pojawi się ból głowy i generalne obniżenie samopoczucia. Właściwa diagnoza nie tylko pozwoli rozpoznać wadę, ale również określić jej stopień i dalszy sposób postępowania.

Kiedy wybrać soczewki, a kiedy okulary?

Soczewki kontaktowe są dobrym rozwiązaniem dla osób uprawiających sporty. O raz założonych w ciągu dnia zupełnie się zapomina. Nawet jeśli początkowo pojawiają się objawy typu “jak je zakładać”, “czy nie powodują bólu i wysuszania oka”, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wygląda nasze codzienne życie i czy naprawdę jesteśmy gotowi na noszenie tradycyjnych okularów. Soczewki są zupełnie niewidoczne – nawet osobie, z którą rozmawiamy trudno będzie zauważyć, że je nosimy. Wbrew obawom nie wypadają podczas biegania czy gwałtownych ruchów. Można w nich pływać na basenie, chociaż rekomendowane jest zakładanie pływackich okularków, ponieważ w trakcie pływania po powierzchni oczy często narażone są na nagły kontakt z wodą, która pod większym ciśnieniem może wypłukać soczewkę z oka. To rozwiązanie sprawdza się też w przypadku nastolatków, dla których w wieku dojrzewania ważny staje się wygląd zewnętrzny i to, jak są odbierani przez innych. Jeśli więc dojdziemy do wniosku, że to produkt właśnie dla nas, warto zwrócić się z prośbą o dalszą pomoc do specjalistów np. z portalu mojepierwszesoczewki.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ