Ajurweda - medycyna w zgodzie z naturą

Szukając skutecznych metod leczenia bazujących na naturalnych składnikach prędzej, czy później trafimy na preparaty ajurwedyjskie. Ten rodzaj medycyny sięga korzeniami starożytności, obejmując swym działaniem ciało, umysł i duszę. Ajurweda to artykuły i medykamenty bezpieczne dla zdrowia, pochodzących wprost z natury.

Uśmierzenie bólu

Balsam Zandu Balm to kompozycja olejku z golterii i mentolu. Jest alternatywą dla środków przeciwbólowych pochłanianych przez nas w nadmiarze. Wmasowany w bolące miejsce chłodzi i koi w przypadku stłuczeń, obrzęków i zwichnięć. Można go również stosować na skronie, gdy dokucza nam ból głowy.

Uśmiech prosto z Bollywood

O ile hollywoodzki uśmiech nie zawsze jest naturalny, o tyle hinduskie gwiazdy kina mogą się pochwalić lśniącymi zębami, które zawdzięczają paście Vicco. Nie zawiera ona fluoru, nadaje zębom piękny odcień bieli, eliminuje choroby dziąseł i przyzębia. Ta mieszanka minerałów, olejków, ziół i ekstraktów znakomicie usuwa również kamień nazębny i leczy nadwrażliwość.

Ajurwedyjskie sposoby na piękną skórę

Dla osób borykających się z problemami skórnymi Ajurweda poleca Neem, czyli miodlę indyjską. Bez względu na rodzaj przypadłości, jej pochodzenie grzybicze, bakteryjne, czy wirusowe – Neem jest skutecznym lekarstwem. Cudowne liście, korzenie i nasiona zażywa się w postaci tabletek albo proszków, z których przyrządzany jest napar. To sprawdzony sposób na trądzik i pomoc dla układu odpornościowego i kostno-stawowego.

Kuchnia sposobem na zdrowie

Ajurweda nie bagatelizuje wpływu sposobu odżywiania na stan naszego organizmu. Kładzie nacisk na profilaktykę wielu schorzeń przy pomocy pożywienia. Gotowanie według pięciu przemian to godny polecenia sposób na zdrową kuchnię wykorzystującą wiele znanych nam przypraw takich, jak imbir, kurkuma, goździki lub cynamon.

Masło ghee to według Hindusów eliksir młodości. Wykorzystywane jest w kuchni i w trakcie obrzędów religijnych. Pomaga w chorobach serca, w terapii nowotworów, w chorobie Alzheimera.

Medycyna ajurwedyjska ma 5000 lat tradycji i doświadczenia. Oznacza to, że jej skuteczność jest udowodniona i sprawdzona, czyli można bezpiecznie korzystać z jej dobrodziejstw.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ