zabieg stulejki

Stulejka to problem, który dotyczy wielu mężczyzn na całym świecie. Często okazuje się, że schorzenie wymaga leczenia chirurgicznego. Do jakiego lekarza wybrać się z problemem stulejki? Jak realizowany jest zabieg stulejki? Ile czasu trwa rekonwalescencja po operacji stulejki? Oto garść najważniejszych informacji!

Jaki lekarz zajmuje się problemem stulejki?

Pacjenci, którzy zaobserwowali u siebie stulejkę, powinni udać się na wizytę lekarską do urologa. Podczas badania lekarz oceni stan rzeczy i zaproponuje rozwiązanie. Możliwych jest kilka metod zabiegu, w tym plastyka napletka lub częściowe i pełne obrzezanie stulejki. Wybór konkretnej metody zależy od rodzaju stulejki oraz preferencji pacjenta.

Kto powinien zdecydować się na operację stulejki?

Każdy mężczyzna, który boryka się z problemem stulejki, powinien zdecydować się na zabieg. Ten ważny krok zapewni nie tylko wyższy komfort życia, ale przede wszystkim jest gwarancją pełnego zdrowia. Warto wiedzieć, że stulejka to schorzenie, które uniemożliwia odsłonięcie żołędzi, a tym samym pacjent nie jest w stanie prawidłowo zadbać o higienę.

Taki stan rzeczy może prowadzić do powikłań, takich jak chociażby zapalenie dróg moczowych. Nieleczona stulejka utrudnia lub uniemożliwia również współżycie. Z tego względu nie należy odkładać decyzji o operacji stulejki czy obrzezaniu stulejki. Warto zadbać o swoje zdrowie oraz zapewnić sobie znacznie lepszy komfort życia. Sprawdź, jak przebiega operacja stulejki w renomowanym Gabinecie Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka i pozbądź się wszelkich zawahań dotyczących zabiegu stulejki.

Jak wygląda zabieg stulejki?

Operacja stulejki to często wykonywany zabieg. Dzięki temu pacjenci nie powinni obawiać się o ewentualne powikłania. Urolodzy posiadają bogate doświadczenie w zabiegach stulejki, dlatego możemy poczuć, że jesteśmy pod opieką fachowców. Operacja odbywa się w znieczuleniu miejscowym i zazwyczaj trwa około godziny. W zależności od wybranej metody lekarz poszerza ujście napletka lub dokonuje obrzezania stulejki poprzez częściowe, lub całkowite usunięcie płatu skóry osłaniającego żołądź. W większości przypadków pacjenci mogą wrócić do domu jeszcze tego samego dnia po zabiegu.

operacja stulejki

Ile trwa rekonwalescencja po operacji stulejki?

Czas rekonwalescencji po zabiegu stulejki może być różny w zależności od wybranej metody zabiegu, czy indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Co do zasady, w większości przypadków pacjenci mogą wrócić do normalnego życia po upływie około czterech tygodni. W tym czasie dochodzi do pełnego zagojenia się ran. W trakcie rekonwalescencji pacjent powinien uczęszczać na wizyty kontrolne w terminach, które zostały wyznaczone przez lekarza. Jeżeli podczas gojenia ran nie dojdzie do żadnych powikłań, mężczyzna może powrócić do codziennego życia, wliczając w to także sferę intymną.

Jakie są zalecenia po zabiegu stulejki?

Lekarze nakazują, by po operacji stulejki lub obrzezaniu stulejki pacjenci szczególnie dbali o higienę miejsc intymnych. Konieczna jest więc regularna zmiana opatrunków, a także delikatne przemywanie ciała, najlepiej naturalnym mydłem, które zapobiegnie podrażnieniom. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule https://derm-estetyka.pl/zalecenia-po-operacji-stulejki.html, gdzie specjaliści podzielili się najważniejszą wiedzą w tym zakresie.

Po operacji kluczowe są także wizyty kontrolne u lekarza. W trakcie badania lekarz skontroluje poprawność gojenia ran, odpowie na wszelkie pytania pacjenta i przekaże informacje odnośnie dalszego leczenia.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ