zabieg labioplastyka

Dowiedz się jak wygląda zabieg labioplastyki i gdzie go wykonać.

Jak przebiega labioplastyka? 

Kobiety, u których wargi sromowe mniejsze ze względu na swoje wymiary, deformacje, czy też asymetrię są powodem dyskomfortu zarówno podczas współżycia, jak i w życiu codziennym i higienie, mogą poddać się zabiegowi ich korekcji, czyli innaczej mówiąc labioplastyce. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest przywrócenie właściwej wielkości warg sromowych, a także zlikwidowanie ich asymetrii. Labiolastyka daje także możliwość zredukowania dolegliwości, takich jak problemy fizjologiczne, czy ból. Niezbyt doskonale wargi sromowe mogą stać się przyczyną kompleksów, jak również złych relacji z partnerem, czy wielu zahamowań. 

Labioplastyka – co to ?  

Zabieg labioplastyki polega na chirurgicznym skorygowaniu krztałtu warg sromowych mniejszych. Może on być dostosowany do indywidualnych preferencji pacjentki. Dzięki labiolastyce poprawie ulega codzienne funkcjonowanie pacjentki, jak również zapewniony jest wspaniały efekt estetyczny. Zabieg ten poprzedzony jest zawsze konsultacją lekarską, która ma na celu przeprowadzenie ścisłego wywiadu, jak również wyjaśnienie charakterystyki i przebiegu wyżej wymienionego zabiegu. Celem pierwszej wizyty jest także wyznaczenie właściwych badań, które należy wykonać przed labioplastyką. W celu uniknięcia nieprzewidzianych sytuacji, a także powikłań, pacjentki muszą dostosować się do zaleceń lekarza przed zabiegiem i po jego wykonaniu. Dwa tygodnie przed labioplastyką trzeba zaprzestać zażywania aspiryny, witamin z grupy E, leków przeciwgrypowych i przeciwbólowych. Trzy dni przed zabiegiem należy również ograniczyć palenie papierosów. Zabieg labiolastyki wykonywany jest na czczo, dlatego na sześć godzin przed nim nie wolno nic jeść i pić. 

Ile trwa zabieg ?

Termin labioplastyki powinien być dostosowany do naturalnego cyklu kobiecego. Samą operację przeprowadza się pod znieczuleniem ogólnym. Czas trwania zabiegu zależny jest od rozległości zmian. 

Jak długo się goi ? 

Hospitalizacja po wykonanej labioplastyce trwa zwykle jeden dzień, ale konieczna jest wizyta kontrolna po tygodniu. Ból, który może być odczuwany przez pacjentkę niwelowany jest przy pomocy ogólnodostępnych leków przeciwbólowych. Ponadto po wykonanym zabiegu może wystąpić obrzęk i wysoka temperatura, dlatego powrót do normalnych zajęć zalecany jest po tygodniu. Pierwszą aktywność seksualną można podjąć po ośmiu tygodniach. Podczas całej rekonwalescencji bardzo ważne jest zachowanie właściwej higieny, a także delikatne obchodzenie się ze szwami i ranami. Nie wolno myć miejsc po zabiegu gąbką, czy mydłem, które w tym przypadku mogłyby doprowadzić do zakażenia i dyskomfortu.  

Kto wykonuje ? 

Labioplastyka wykonywana jest przez lekarza specjalistę w zakresie ginekologii plastycznej. Przed zabiegiem lekarz dokładnie ustala z pacjentką, jaki obecnie ma kształt warg sromowych i jaki docelowo pragnie uzyskać. Po więcej informacji zapraszamy na elite.waw.pl

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ