Jak wybrać dom opieki dla seniora?

Bez wątpienia każda decyzja odnośnie umieszczenia bliskiej nam osoby w domu seniora nie jest łatwa, jednak w wielu przypadkach nie ma innego wyjścia. Jeśli opieka medyczna lub mieszkanie nie będą w pełni dostosowane do potrzeby osoby starszej, lub niepełnosprawnej, to wtedy wyjściem z sytuacji jest znalezienie domu opieki. To właśnie on jest w stanie zapewnić naszym rodzicom, bądź innym członkom rodziny należytą i w pełni fachową opiekę, przez całą dobę. W państwowym domu opieki na miejsce czeka się naprawdę długo, często latami. I tak naprawdę przydział miejsca jest uzależniony w największej mierze od stopnia schorzenia.

Do państwowych domów opieki trafiają najczęściej osoby, które wymagają już całodobowej opieki, będące w stanie zaawansowanej choroby. Jakość takich domów również pozostawia wiele do życzenia. W takim wypadku pozostają prywatne domy opieki, gdzie osoby potrzebujące przyjmowane są od ręki, a sam poziom opieki jest o wiele wyższy, niżeli w państwowych domach. Opieka prywatna oferuje wyższe standardy mieszkaniowe, więcej atrakcji dla seniorów, lepszą opiekę. Dla osób starszych, które potrzebują pomocy na co dzień, taki dom jest dobrą alternatywą do mieszkania w pojedynkę. W prywatnym domu opieki mają zapewnioną pomoc, towarzystwo, dzięki czemu nie czują się samotni, oraz kąt, gdzie mogą w samotności odpocząć.

Dom Husaria dba o to, żeby jego podopieczni spędzali w nim czas aktywnie i zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz upodobaniami. Dodatkowo oferuje stosowną pomoc w załatwianiu wszelkiego typu spraw urzędowych, co jest wygodnym rozwiązaniem. Miejsce to posiada własną kapliczkę oraz kościół, w niedalekiej odległości. Gwarantuje udział w terapii zajęciowej, a także utrzymanie aktywności fizycznej na dobrym poziomie. Gimnastyka jest tutaj niezwykle popularna, jednak wszystko zależy od indywidualnych możliwości oraz potrzeb naszego podopiecznego. Jak widać usługi Domu Husaria, są bardzo ciekawe i rozbudowane. Osoba, która ma być koniecznie umieszczona w domu pomocy społecznej, przede wszystkim musi wyrazić na to zgodę. Wszystko to odbywa się poprzez złożenie pracownikowi socjalnemu oświadczenia, które powinna ona własnoręcznie podpisać. Następnie odbywa się przeprowadzany przez niego wywiad środowiskowy w miejscu zamieszkania osoby ubiegającej się o przydział do domu opieki. Żeby dostać się do Domu Husaria, nie trzeba przechodzić przez podobną procedurę. Tutaj liczą się przede wszystkim chęci. Osoba będąca pod naszą opieką otrzymuje pełen pakiet, w którego skład wchodzi animacja, dbanie o zdrowie (np. stała opieka lekarza rodzinnego), przyrządzanie posiłków 5 razy dziennie. Oferujemy pokoje jednoosobowe oraz dwuosobowe, ze względu na komfort podopiecznych. Przede wszystkim dbamy o zdrowie pacjenta, następnie o jego pobudzanie, dostarczanie rozrywki, oraz o opiekę. Więcej szczegółów na stronie http://husaria-dom.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ